Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Proces b. dyrektora urzędu pracy oskarżonego o gwałt

0
Podziel się

Przed Sądem Rejonowym w Augustowie
(Podlaskie) w poniedziałek zeznawała poszkodowana w procesie
byłego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach, Jacka K.,
oskarżonego o zgwałcenie jej ponad pół roku temu.

bEgEWNud

Przed Sądem Rejonowym w Augustowie (Podlaskie) w poniedziałek zeznawała poszkodowana w procesie byłego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach, Jacka K., oskarżonego o zgwałcenie jej ponad pół roku temu.

Jak poinformował PAP prezes Sądu Rejonowego w Augustowie Krystyna Osewska, również we wtorek poszkodowana będzie kontynuowała swoje wyjaśnienia. Sąd utajnił całość postępowania ze względu na dobra osobiste kobiety.

Do gwałtu miało dojść ponad pół roku temu, wieczorem, w urzędzie po godzinach pracy. Poszukująca pracy dziewczyna zadzwoniła do dyrektora urzędu z pytaniem o zatrudnienie. Mężczyzna zaprosił ją na rozmowę do biura.

bEgEWNuf

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że w gabinecie dyrektora kobieta najpierw była częstowana alkoholem, a następnie została zgwałcona.

Dyrektor trafił na dwa miesiące do aresztu. Obecnie jest na wolności. W związku z tym, że Jacek K. jest radnym Rady Miejskiej w Sejnach, dwa miesiące temu rada głosowała za odwołaniem go z funkcji dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach. Większość radnych zgodziła się na odwołanie go z tej funkcji.

Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia. Zostały złożone także przeciwko niemu dwa pozwy cywilne o odszkodowania - przez prokuratora na rzecz poszkodowanej w kwocie 5 tys. zł oraz przez poszkodowaną kobietę w kwocie 60 tys. zł. (PAP)

bur/ bno/ mow/

bEgEWNuG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)