Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Propozycje dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe

0
Podziel się

Zabawa w archeologów, zawody dla narciarzy i snowboardzistów, warsztaty
tańców ludowych - to niektóre propozycje na najbliższe tygodnie dla dzieci i młodzieży z
województwa podlaskiego. W poniedziałek w regionie rozpoczynają się ferie zimowe. Potrwają do 3
lutego.

bDnqJQrp

Zabawa w archeologów, zawody dla narciarzy i snowboardzistów, warsztaty tańców ludowych - to niektóre propozycje na najbliższe tygodnie dla dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego. W poniedziałek w regionie rozpoczynają się ferie zimowe. Potrwają do 3 lutego.

W Białymstoku większość instytucji kulturalnych i sportowych przygotowała dla dzieci i młodzieży specjalne programy i zajęcia na ten czas.

Muzeum Podlaskie w mieście zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia z archeologii. Będzie można dowiedzieć się, na czym polega praca archeologa, jakimi dysponuje on narzędziami, jak wyglądają wykopaliska. Uczestnicy będą mogli też spróbować własnych sił w zaaranżowanych wykopaliskach.

bDnqJQrr

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku przygotował dla uczniów szkół podstawowych kilka warsztatów, wśród nich warsztaty ludowe "Spotkanie w Kurpiami". Będą to spotkania z członkami zespołu Kurpie Zielone. Uczestnicy zajęć nauczą się podstawowych kroków tańców ludowych, poznają zwyczaje, a także piosenki i zabawy ludowe.

W Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku będzie można spróbować swoich sił w budowaniu z klocków lego herbów i logotypów miasta i regionu.

Atrakcje dla młodzieży przygotował też oddział IPN w Białymstoku. Zaprasza zainteresowanych na prelekcje o kulturze niezależnej w PRL i na gry edukacyjne, jak kultowa już "Kolejka". IPN podobne spotkania zorganizuje też w innych miastach w regionie - Łomży, Suwałkach i Bielsku Podlaskim - oraz poza nim - w Ełku (Warmińsko-Mazurskie).

Ośrodek Pogranicze w Sejnach zorganizuje w ferie codzienne zajęcia. Od godz. 10 w ramach cyklu "Poczytaj mi rano" aktorzy będą czytać dzieciom "Gucia Zaczarowanego" Zofii Urbanowskiej, ulubioną lekturę Czesława Miłosza. Młodzież będzie mogła też pójść na filmowe poranki i obejrzeć bajki, lokalne legendy, animacje o dominikanach i Żydach mieszkających kiedyś w Sejnach.

bDnqJQrx

Pogranicze zorganizuje także warsztaty muzyczne, warsztaty ze sztuką, multimedialne i animacji filmowej oraz zabawy w cyrk. Wieczorem chętni będą mogli posłuchać koncertów jazzowych.

Sportowe atrakcje przygotował m.in. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment koło Suwałk, gdzie przeprowadzone zostaną zawody dla narciarzy i snowboardzistów. 27 stycznia i 3 lutego odbędą się slalomy giganty: jeden o puchar prezydenta Suwałk, drugi o puchar marszałka województwa podlaskiego. W Szelmencie można podczas ferii nauczyć się jazdy na nartach lub snowboardzie.

Aquapark w Suwałkach z okazji ferii zachęca tańszym cennikiem dla uczniów. Ceny w tym czasie będą niższe o 20, a nawet 40 procent. Aquapark przygotował także promocję dla babć i dziadków, którzy 21 i 22 stycznia mogą wejść z wnuczkami na baseny z 30-procentową zniżką. W czasie ferii młodzież będzie mogła skorzystać tam także z zajęć nauki i doskonalenia pływania. (PAP)

swi/ bur/ hes/ gma/

bDnqJQry
bDnqJQrS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)