Notowania

wiadomości
13.07.2011 15:46

Podlaskie: Syndyk sprzedaje majątek po byłych zakładach ZNTK SA

Działki z magazynami, halami produkcyjnymi oraz bocznica kolejowa o łącznej wartości około 2,5 mln zł po byłych Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego SA w Łapach (Podlaskie) sprzedała w środę w przetargu syndyk spółki czterem podmiotom.

Podziel się
Dodaj komentarz

Działki z magazynami, halami produkcyjnymi oraz bocznica kolejowa o łącznej wartości około 2,5 mln zł po byłych Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego SA w Łapach (Podlaskie) sprzedała w środę w przetargu syndyk spółki czterem podmiotom.

Nabywców znalazło 6 pozycji przetargowych - to kilka działek o różnych powierzchniach, średnio około dwóch tysięcy metrów kwadratowych każda, wraz z zabudowaniami: magazynami, halami produkcyjnymi, bocznica kolejowa - poinformowała PAP syndyk ZNTK Alina Sobolewska.

Syndyk ocenia, że taki efekt lipcowego przetargu to swoiste "ożywienie" w szukaniu nabywców na majątek ZNTK. Dotychczas nie było zbyt wielu chętnych do nabycia tych nieruchomości. Podkreśliła jednocześnie, że na liście majątku do sprzedaży jest około 46 różnych pozycji. Przyznała, że sprzedane działki to wciąż "kropla w morzu" potrzeb w kwestii poszukiwania nabywców po zakładach. Kolejny przetarg zaplanowano za miesiąc.

W czerwcu syndyk sprzedała za 1,1 mln zł dwie działki zabudowane halami produkcyjnymi. Miały one powierzchnię ok. 7,4 tys. metrów oraz 5,6 tys. metrów. Był to wówczas czwarty przetarg. We wcześniejszych, nawet jeśli byli pojedynczy chętni, rezygnowali z kupna, czekając na obniżki cen. Wcześniej syndyk sprzedała należący do ZNTK ośrodek wypoczynkowy w Sianożętach nad morzem. Działki na terenie Łap (ok. 2,5 ha) z niską zabudową kupiła też gmina Łapy.

Majątek będących w upadłości likwidacyjnej ZNTK SA jest obecnie wystawiany w przetargach po cenach stanowiących 55 proc. wartości ich pierwotnego oszacowania. Na takie zniżki zgodziła się dotychczas rada wierzycieli spółki.

ZNTK Łapy S.A. są w upadłości likwidacyjnej od lipca 2009 roku. Powodem trudnej sytuacji finansowej spółki był brak zamówień na naprawy wagonów od dotychczasowego głównego zleceniodawcy spółki - PKP Cargo. Pracę straciło 700 osób.

Pod koniec września 2009 r. syndyk ZNTK w Łapach przelał na konta byłych pracowników upadłej spółki należne im pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. W sumie to ponad 5 mln zł brutto zaległych wypłat, wraz z różnymi ich obciążeniami.(PAP)

kow/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz