Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Zarzuty za próbę napaści na właściciela kantoru

0
Podziel się:

Usiłowanie dokonania rozboju z bronią w ręku i nielegalne jej posiadanie -
takie zarzuty postawiła we wtorek białostocka prokuratura 44-latkowi, zatrzymanemu przy próbie
napaści na właściciela kantoru. Śledczy wystąpili o jego areszt na trzy miesiące.

bESQsTVh

Usiłowanie dokonania rozboju z bronią w ręku i nielegalne jej posiadanie - takie zarzuty postawiła we wtorek białostocka prokuratura 44-latkowi, zatrzymanemu przy próbie napaści na właściciela kantoru. Śledczy wystąpili o jego areszt na trzy miesiące.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ. Zastępca jej szefa Wojciech Zalesko nie chciał jednak mówić o szczegółach zeznań podejrzanego.

W poniedziałek rano dwóch sprawców usiłowało ukraść pieniądze mężczyznom wychodzącym z banku w centrum Białegostoku. Potem okazało się, że napadnięci, to właściciel kantoru i jego pracownik, którzy szli z gotówką do kantoru po drugiej stronie ulicy.

bESQsTVj

W szamotaninie jeden z napastników użył broni, właściciel kantoru został ranny w stopę, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przestępcę ujęto na miejscu zdarzenia (jest też broń, z której strzelał), drugi zdołał uciec i jest poszukiwany.

Napastnik, któremu we wtorek postawiono zarzuty, to 44-latek z Tczewa. W przeszłości karany m.in. za rozboje z użyciem broni.(PAP)

rof/ bos/

bESQsTVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)