Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podpisano polsko-chińskie umowy m.in. dot. współpracy gospodarczej

0
Podziel się:

W obecności premierów Polski i Chin Donalda Tuska oraz Wen Jiabao podpisane
zostały w środę w Warszawie umowy pomiędzy obu krajami dotyczące m.in. współpracy małych i średnich
przedsiębiorstw, współdziałania w zakresie zrównoważonej infrastruktury, współpracy kulturalnej.

W obecności premierów Polski i Chin Donalda Tuska oraz Wen Jiabao podpisane zostały w środę w Warszawie umowy pomiędzy obu krajami dotyczące m.in. współpracy małych i średnich przedsiębiorstw, współdziałania w zakresie zrównoważonej infrastruktury, współpracy kulturalnej.

Umowy o współpracy podpisały także m.in. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Biuro Rozwoju Handlu Ministerstwa Handlu Chińskiej Republiki Ludowej.

Według informacji CIR, memorandum w sprawie promocji wymiany i współpracy małych i średnich przedsiębiorstw podpisali: minister gospodarki Waldemar Pawlak i minister handlu Chin Chen Deming.

Umowa - poinformowało CIR - "zakłada współdziałanie w zakresie przepływu informacji, wymiany doświadczeń, prowadzenia szkoleń oraz oferowania wsparcia mającego na celu rozwój dwustronnego obrotu gospodarczego; takie działania mogą obejmować m.in. organizację misji gospodarczych, udział w targach, forach i konferencjach".

Z kolei minister transportu Sławomir Nowak i minister handlu Chin podpisali międzyrządową umowę dotyczącą współpracy w sferze zrównoważonej infrastruktury. "Celem współdziałania będzie wspieranie wszelkich inicjatyw, które przyczynią się do podniesienia efektywnej współpracy w różnych dziedzinach infrastruktury, w tym np. promocji innowacyjnych i proekologicznych technologii, przemysłowej konkurencyjności i współpracy naukowej" - poinformowało CIR.

Natomiast minister kultury Bogdan Zdrojewski i ambasador Chin w Polsce Sun Yuxi podpisali protokół o współpracy kulturalnej między resortami kultury obu państw na lata 2012-2015.

"Protokół przewiduje wspieranie bezpośredniej współpracy między instytucjami kultury, stowarzyszeniami twórców oraz innymi organizacjami działającymi w obszarze kultury. Działania będą się opierać na organizacji sezonów kultury, wymianie artystów i twórców oraz zespołów artystycznych, wizytach studyjnych, upowszechnianiu twórczości, współpracy bibliotek, archiwów, muzeów czy projektach wystawienniczych" - poinformowało CIR.

Ponadto memorandum podpisane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Biuro Rozwoju Przemysłu Ministerstwa Handlu Chin "zakłada wsparcie i rozwój kontaktów między firmami polskimi i chińskimi".

Memorandum o strategicznej współpracy - poinformowało CIR - zawarły także Agencja Rozwoju Przemysłu SA i Guangxi Liugong Machinery Co.LTD; ponadto umowę handlową podpisały KGHM Polska Miedź SA i China Minmetals Corporation. (PAP)

joko/ mrr/ mok/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.