Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Podpisano umowę na kanalizację okolic Puszczy Zielonki
Budowę około 370 km sieci kanalizacyjnej oraz wykonanie 150 przepompowni ścieków przewiduje projekt kanalizacji okolic leżącego w pobliżu Poznania Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Budowa sieci kanalizacji ma m.in. zwiększyć atrakcyjność turystyczną tego terenu.

Umowę o dofinansowanie projektu "Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic" podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka".


Jak powiedziała w piątek PAP reprezentująca związek Agnieszka Banaszak, budowa sieci kanalizacji będzie miała duży wpływ m.in. na poprawę atrakcyjności turystycznej obszarów, na których znajduje się Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka. Umowa została podpisana w czwartek.

Realizacja projektu będzie przebiegać na terenie pięciu gmin - Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz. Wartość projektu to 292 mln zł. Związek będzie mógł liczyć na dofinansowanie z Funduszu Spójności w wysokości ponad 70 proc. wartości projektu.

"W ramach tego projektu zostaną m.in. zlikwidowane dwie gminne oczyszczalnie ścieków, które nie spełniają obowiązujących norm. W wyniku projektu dostęp do kanalizacji uzyska ponad 40 tysięcy mieszkańców. Mamy nadzieję, że roboty rozpoczną się w przyszłym roku i zakończą się w roku 2012. Całe przedsięwzięcie wpłynie na poziom czystości cieków i zbiorników wodnych, zwiększy się też atrakcyjność tych terenów" - powiedziała PAP Banaszak.

Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka został utworzony w 1993 roku. Należy do najcenniejszych obszarów przyrodniczych w Wielkopolsce. Jest to zarazem największy kompleks leśny w okolicach aglomeracji poznańskiej. Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" zrzesza sześć gmin położonych w granicach parku. Istnieje ok 1999 r.(PAP)

rpo/ bos/ jbr/

umowa, wyniki, projekt, budowa, sieci, kanalizacja, podpisanie, zielonka
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.