Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PODR w Gdańsku ma swój oddział w Słupsku

0
Podziel się:

Oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Strzelinie został
przeniesiony do Słupska. Planowane jest też przeniesienie centrali ośrodka z Gdańska do Lubania
koło Kościerzyny.

Oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Strzelinie został przeniesiony do Słupska. Planowane jest też przeniesienie centrali ośrodka z Gdańska do Lubania koło Kościerzyny.

Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Aleksander Mach jest przekonany, że dzięki przeniesieniu oddziału ze Strzelina do Słupska stał się on bardziej dostępny dla rolników. Zapewnił, że dzięki zmianie lokalizacji poprawi się jakość obsługi rolników.

Mach nie ukrywa, że dzięki przeprowadzce niższe będą koszty utrzymania ośrodka i dużo lepsze warunki pracy. W słupskim oddziale, znajdującym się przy ul. Poniatowskiego, pracuje 28 osób. Ze względu na zmianę siedziby oddziału, od września targi rolniczo - ogrodnicze będą odbywały się w Słupsku, a nie w Strzelnie, jak to było do tej pory.

Ośrodek w zabytkowym dworku w Strzelinie funkcjonował przez 35 lat. Należący do urzędu marszałkowskiego dworek ma być sprzedany. Także centrala PODR z Gdańska ma być przeniesiona do Lubania koło Kościerzyny, gdzie obecnie jest oddział PODR zatrudniający 10 osób. Organizowane są tam m.in. targi i wystawy.

Intencją Urzędu Marszałkowskiego, który planuje zmianę siedziby jest zbudowanie dużego i dobrego ośrodka doradczego i szkoleniowego, na terenie którego funkcjonowałaby np. wzorcowa biogazownia rolnicza.

Planuje się, że w Lubaniu funkcjonowałyby: Pomorskie Centrum Innowacji Rolniczych, Ośrodek Szkoleniowy Nowoczesnych Technologii Rolniczych, a także Pomorskie Centrum Pszczelarskie.

Budynki zajmowane przez PODR w Gdańsku, m.in. Dworek Ferberów, mają być sprzedane.

Jak informuje PODR na swojej stronie, podstawowym zadaniem Ośrodka w Gdańsku jest udzielanie wszechstronnej pomocy rolnikom, mieszkańcom obszarów wiejskich oraz przedsiębiorcom związanym z przetwórstwem rolno-spożywczym w celu zwiększania dochodów gospodarstw rolnych oraz poprawy warunków życia na wsi. (PAP)

bls/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)