Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polański jeszcze nie wyjdzie z aresztu

0
Podziel się:

Reżyser potrzebuje więcej czasu na wpłacenie 3 mln euro kaucji. To warunek zwolnienia.

Polański jeszcze nie wyjdzie z aresztu
(PAP/EPA)

Roman Polański nie wyjdzie z aresztu ekstradycyjnego przed piątkiem, gdyż potrzebuje więcej czasu na wpłacenie kaucji wysokości 4,5 mln franków szwajcarskich (3 mln euro) - poinformował rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.

Galli zaznaczył, że Polański nie będzie mógł przenieść siędo swego domu w alpejskim kurorcie Gstaad, dopóki nie wpłaci pełnej kwoty kaucji.

Dodał, że spodziewa się przelania tej sumy w ciągu najbliższych dni, a wszystkie pozostałe warunki zamknięcia Polańskiego w areszcie domowym zostały już spełnione.

Zgodnie z zeszłotygodniowym orzeczeniem Federalnego Sądu Karnego w Bellinzonie Polański będzie mógł opuścić areszt pod warunkiem wpłacenia kaucji, zdeponowania dokumentów tożsamości i uprawniających do podróży, a także poddania się nadzorowi elektronicznemu.

Media informują, że nie przewidziano żadnej specjalnej ochrony policyjnej w Gstaad. Alarm będzie uruchamiany, gdy Polański opuści teren posiadłości. Reżyser będzie mógł jednak przyjmować gości na terenie posesji i bez ograniczeń telefonować oraz prowadzić korespondencję elektroniczną. Rozmowy telefoniczne nie będą monitorowane.

76-letni Polański został zatrzymany na lotnisku w Zurychu 26 września na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania z 1978 roku i umieszczony w areszcie ekstradycyjnym. USA przedstawiły już Szwajcarom wniosek o jego ekstradycję, który jest rozpatrywany przez sąd federalny. Od jego decyzji Polański może się jeszcze odwoływać. Amerykański wymiar sprawiedliwości zarzuca reżyserowi, że w 1977 roku uwiódł 13-letnią wówczas Samanthę Gailey.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)