Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja apeluje do motocyklistów: drogi to nie tory wyścigowe

0
Podziel się

"Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl
zatem o innych kierowcach" - apeluje świętokrzyska policja i informuje, że od początku roku na
drogach regionu zginęło 11 motocyklistów, to o jedną osobę mniej niż w całym 2012 roku.

bEqEKvnp

"Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach" - apeluje świętokrzyska policja i informuje, że od początku roku na drogach regionu zginęło 11 motocyklistów, to o jedną osobę mniej niż w całym 2012 roku.

Od początku roku na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 76 wypadków z udziałem motocyklistów. 11 osób zginęło, a 73 zostały ranne.

"Liczba śmiertelnych ofiar już teraz jest bardzo wysoka i zbliżona do liczby ofiar z całego 2012 roku. A do końca sezonu motocyklowego jeszcze daleko" - powiedział PAP w poniedziałek rzecznik świętokrzyskiej policji podkom. Grzegorz Dudek.

bEqEKvnr

Jak zaznaczył, najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość, przecenianie swoich umiejętności, przejeżdżanie na czerwonym świetle, "wciskanie się" między samochody.

"Do tego należy dołożyć uszkodzenia asfaltu, piach na jezdni oraz wzmożony ruch i o wypadek nietrudno"- powiedział Dudek.

Dlatego policja apeluje do wszystkich kierujących jednośladami o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Jadąc na motorze, trzeba wykazywać się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców oraz zadbać o odblaskową odzież, dzięki której motocyklista będzie lepiej widoczny na drodze.

"Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. W przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń" - podkreślił Dudek. (PAP)

bEqEKvnx

kps/ abr/

bEqEKvnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)