Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja przejęła narkotyki o łącznej wartości około 3,5 mln zł

0
Podziel się

Podczas akcji w wyniku, której zatrzymano dwóch mężczyzn, ranny został policjant - poinformowała KSP.

Policja przejęła narkotyki o łącznej wartości około 3,5 mln zł
(PAP/Policja)
bDAczNjF

Narkotyk i półprodukty do jego produkcji policjanci * *odnaleźli * *w laboratorium w Lesznowoli pod Warszawą. Podczas akcji w wyniku, której zatrzymano dwóch mężczyzn, ranny został policjant - poinformowała KSP.

- _ Od dłuższego czasu stołeczni policjanci otrzymywali informacje o nielegalnej produkcji amfetaminy na terenie jednego z warszawskich powiatów. Funkcjonariusze ustalili, że takie laboratorium może znajdować się w Lesznowoli w jednym z domów jednorodzinnych _ - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.

Jak dodał, funkcjonariusze wytypowali posesję na terenie, której prawdopodobnie znajduje się linia produkcyjna i rozpoczęli obserwację. Po wejściu do budynku policyjna grupa zatrzymała 37-letniego Jarosława L. W pomieszczeniach odkryli kompletną, aktywną linię produkującą narkotyki i 19 kg amfetaminy.

bDAczNjH

Policjanci zabezpieczyli także około 3 litrów BMK - substancji niezbędnej do produkcji amfetaminy, około 15 litrów czystej amfetaminy w płynie oraz środki chemiczne służące do jej produkcji. _ - Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 3,5 miliona złotych _ - powiedział Karczyński.

W tym samym czasie inna grupa funkcjonariuszy zatrzymała w Warszawie 29-letniego Macieja G. _ Mężczyzna podczas próby zatrzymania na jednej ze stacji benzynowych, po otwarciu drzwi samochodu gwałtownie nacisnął pedał gazu swojego bmw i cofając wlókł jednego z policjantów przez kilkanaście metrów po jezdni _ - powiedział Karczyński.

Jak dodał policjanci oddali cztery strzały ostrzegawcze i dopiero wtedy Maciej G. zrezygnował z ucieczki. _ - W trakcie przeszukania samochodu znaleziono saszetki z białym proszkiem. Poszkodowany policjant z obrażeniami nogi trafił do szpitala _ - powiedział rzecznik stołecznej policji. Zatrzymanym mężczyznom może grozić kara do 10 lat więzienia.

Grupy przestępcze współpracują m.in. z doświadczonymi chemikami, którzy w ukrytych laboratoriach uzyskują narkotyki na duża skalę. W Legionowie, dzięki wsparciu Komisji Europejskiej, działa nowoczesne centrum zwalczania wytwórni narkotyków syntetycznych. W tym centrum kształceni są specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

bDAczNjN
O akcjach antynarkotykowych czytaj więcej w Money.pl
Mogli wyprodukować 4 tony amfetaminy Największą w ostatnich latach wytwórnię amfetaminy wykryli warszawscy policjanci.
Kokaina na tony i dziesiątki zatrzymanych w Peru W ciągu niespełna trzech miesięcy przejęto pięć ton tego narkotyku.
Policjanci wpadli w zasadzkę. Tragiczny finał Stan Guerrero stał się areną krwawych walk gangów walczących o kontrolę nad szlakami przemytu narkotyków.
bDAczNki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)