Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja rozbiła manifestację w Tunisie

0
Podziel się

Tunezyjskie siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego przed siedzibą MSW.

Policja rozbiła manifestację w Tunisie
(PAP/EPA)
bEgQXtnV

Tunezyjskie siły bezpieczeństwa rozproszyły w sobotę gazem łzawiącym kolejną manifestację w Tunisie, gdzie przed siedzibą MSW około 300 osób skandowało antyrządowe hasła.

Do rozpędzenia manifestujących doszło w dzień po gwałtownych starciach między policją a opozycjonistami. Wczoraj ponad 100 tysięcy Tunezyjczyków demonstrowało w centrum Tunisu, wzywając do ustąpienia tymczasowy rząd Mohammeda Ghannusziego.

Według Czerwonego Krzyża i przedstawicieli demonstrantów, była to największa manifestacja od upadku 14 stycznia prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego.

bEgQXtnX

Tunezja wciąż niespokojna. Zobacz relację Aj Jazeera English:

Ghannuszi sprawował urząd premiera od 1999 roku aż do obalenia i ucieczki z kraju Ben Alego. Po utworzeniu 17 stycznia rządu zgody narodowej, w którym dotychczasowa ekipa utrzymała większość stanowisk, tysiące demonstrantów codziennie domagają się dymisji gabinetu. Centrum Tunisu było w sobotę patrolowane przez sporą liczbę samochodów policyjnych, a część ulic blokowały siły bezpieczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t133640.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/100;tys;ludzi;na;ulicach;tunisu;protest,126,0,784510.html) 100 tys. ludzi na ulicach Tunisu. Protest Demonstranci wzywają do ustąpienia tymczasowy rząd Mohammeda Ghannusziego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t116615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;zaostrzaja;kontrole;imigrantow,174,0,774830.html) Włochy zaostrzają kontrolę imigrantów W ostatnich dniach do tego kraju przedostało się ponad pięć tysięcy uciekinierów, głównie z Tunezji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t89937.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polscy;turysci;wroca;najpierw;do;tunezji,32,0,774688.html) Polscy turyści wrócą najpierw do Tunezji Zdaniem biur podróży po zamieszkach ten kraj ma szansę odebrać klientów Egiptowi.
bEgQXtoy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)