Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja sprawdza, czy burmistrz Sławkowa spowodował kolizję po pijanemu

0
Podziel się

Policja sprawdza, czy burmistrz Sławkowa (Śląskie) spowodował kolizję
drogową po pijanemu. Tak twierdzi świadek, który widział, jak samochód wjechał w płot posesji w
mieście. Kiedy policjanci przebadali burmistrza, ten miał ponad dwa promile alkoholu.

bEpNNLnp

Policja sprawdza, czy burmistrz Sławkowa (Śląskie) spowodował kolizję drogową po pijanemu. Tak twierdzi świadek, który widział, jak samochód wjechał w płot posesji w mieście. Kiedy policjanci przebadali burmistrza, ten miał ponad dwa promile alkoholu.

Jak powiedział PAP rzecznik policji w Będzinie aspirant Paweł Łotocki, do kolizji doszło w czwartek po południu. Po uderzeniu samochodem w płot, sprawca odjechał z miejsca. "Świadek kolizji przekazał informację, że kierowcą samochodu był burmistrz Sławkowa" - powiedział policjant.

Policjanci zastali burmistrza w jego domu. Mężczyzna dobrowolnie oddał się w ich ręce i poddał badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu. Łotocki przyznał, że trzeźwość burmistrza udało się zbadać dopiero trzy godziny po kolizji.

bEpNNLnr

Burmistrz nie został zatrzymany. W piątek nie było go w pracy. Jak poinformowano PAP w magistracie, wyjechał służbowo. Rzecznik urzędu Janusz Mróz poinformował, że do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy nie będzie żadnego komentarza.

Materiały sprawy zostały przekazane do prokuratury. Łotocki zaznaczył, że będzińska policja chce, by sprawę kolizji wyjaśniała inna jednostka. "Chodzi o zachowanie zasady bezstronności" - wyjaśnił.(PAP)

kon/ abr/ mow/

bEpNNLnS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)