Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja sprawdza, czy burmistrz Sławkowa spowodował kolizję po pijanemu

0
Podziel się

#
dochodzą dodatkowe informacje
#

bErHGbnV

# dochodzą dodatkowe informacje #

08.11. Katowice (PAP) - Policja sprawdza, czy burmistrz Sławkowa (Śląskie) spowodował kolizję drogową po pijanemu. Tak twierdzi świadek, który widział, jak samochód wjechał w płot posesji w mieście. Kiedy policjanci przebadali burmistrza, ten miał ponad dwa promile alkoholu.

Jak powiedział PAP rzecznik policji w Będzinie aspirant Paweł Łotocki, do kolizji doszło w czwartek po południu. Po uderzeniu samochodem w płot, sprawca odjechał z miejsca. "Świadek kolizji przekazał informację, że kierowcą samochodu był burmistrz Sławkowa" - powiedział policjant.

bErHGbnX

Policjanci zastali burmistrza w jego domu, przy domu stał samochód, na którym widoczne były ślady kolizji. Mężczyzna dobrowolnie oddał się w ręce policjantów i poddał badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu.

Burmistrz nie został zatrzymany, funkcjonariusze zatrzymali natomiast jego prawo jazdy. W piątek nie było go w pracy. Jak poinformowano PAP w magistracie, wyjechał służbowo. Rzecznik urzędu Janusz Mróz poinformował, że do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy nie będzie żadnego komentarza.

Materiały sprawy zostaną przekazane do prokuratury. Łotocki zaznaczył, że będzińska policja chce, by sprawę kolizji wyjaśniała inna jednostka. "Chodzi o zachowanie zasady bezstronności" - wyjaśnił.(PAP)

kon/ abr/

bErHGboy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)