Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja usunęła osoby spod krzyża

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o zatrzymaniu jednej osoby
#

bEhWyOQB

# dochodzi informacja o zatrzymaniu jednej osoby #

14.08. Warszawa (PAP) - W sobotę nad ranem stołeczni policjanci usunęli kilka osób spod krzyża przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zrobili to na prośbę BOR. Krzyż pozostał na miejscu.

Jak powiedział rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński, podczas kontroli okazało się, że jedna z osób, które nie chciały przejść do wyznaczonego sektora, jest poszukiwana. Przewieziono ją na komendę. Nikt z pozostałych nie został zatrzymany.

bEhWyOQD

"W nocy funkcjonariusze BOR zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w przeniesieniu osób spod krzyża z uwagi na zabezpieczenie pirotechniczne, związane z obchodami święta Wojska Polskiego" - wyjaśniał Karczyński.

Jak dodał, na miejsce sprowadzono policyjnych negocjatorów. "Prosiliśmy wielokrotnie, by osoby spod krzyża przeniosły się kilkanaście metrów dalej do wyznaczonego dla nich sektora. Niektóre usłuchały, kilka zdecydowanie odmówiło i oświadczyło, że zgadza się na rozwiązanie siłowe. Funkcjonariusze przenieśli te osoby na niewielką odległość od krzyża" - powiedział rzecznik.

Zapewnił, że przeniesionych zostało kilka osób. Pozostałe same przeszły do wyznaczonego rejonu.

Fotoreporter PAP był świadkiem, że akcji policji towarzyszyły zarówno okrzyki aprobaty, jak i obelgi.(PAP)

bEhWyOQJ

brw/ pru/ je/

bEhWyORe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)