Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja zatrzymała bankomatowych oszustów

0
Podziel się

Dwaj obywatele Rumunii zostali zatrzymani, gdy wypłacili pieniądze.

Policja zatrzymała bankomatowych oszustów
(PAP/EPA)
bEhqIOmt

Krakowscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch obcokrajowców, usiłujących okradać bankomaty -poinformował PAP we wtorek rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Dwaj obywatele Rumunii zostali zatrzymani zaraz po tym, jak wypłacili pieniądze. Mieli przy sobie 21 kart bankomatowych, które wcześniej podrobili; dodatkowych 89 kart znaleziono w pokoju hotelowym. Policjanci znaleźli także 20 tys. zł z już zrealizowanych wypłat.

Zatrzymanym - w wieku 18 i 28 lat - przedstawiono zarzuty posługiwania się podrobionymi kartami, za co grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

bEhqIOmv

Jak informuje policja, Rumuni przyjechali do Krakowa kilka dni temu z innego miasta w Polsce i od tego czasu byli obserwowani. Mężczyźni zamieszkali w jednym z hoteli. Kiedy usiłowali wypłacić pieniądze z dwóch bankomatów na Rynku, zostali zatrzymani.

_ - Jest to już kolejne tego typu zatrzymanie w ostatnich miesiącach. W sumie w ręce policjantów z wydziału przestępczości gospodarczej wpadło sześciu Rumunów. Zabezpieczono setki podrobionych kart, skanery i nakładki z ukrytymi kamerami, służące do skanowania kart _ - powiedział Nowak.

Jak podał, _ nagłaśnianie tych spraw przynosi efekty, coraz więcej osób przed wypłatą pieniędzy dokładnie ogląda bankomat, a to zmniejsza szanse przestępców na skuteczne przestępstwo _.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhqIOmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)