Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
12.12.2013 11:25

Policja zatrzymała grafficiarzy. Zniszczyli kilkadziesiąt elewacji

Policjanci od kilkunastu dni poszukiwali osób, które umieszczały różne napisy na murach budynków 10-tysięcznego Chełmka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Trzech młodych grafficiarzy, podejrzanych o uszkodzenie kilkudziesięciu elewacji w Chełmku (Małopolskie), zatrzymali oświęcimscy policjanci. Mogą trafić do więzienia na 5 lat - poinformowała rzeczniczka oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka.

Policjanci od kilkunastu dni poszukiwali osób, które umieszczały różne napisy na murach budynków 10-tysięcznego Chełmka. Niszczyli elewacje bloków mieszkalnych, sklepów i garaży. Jak ustalili śledczy, trzej 17-letni mieszkańcy miasteczka, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, działali niezależnie od siebie.

Podejrzani zostali zatrzymani w swych mieszkaniach. _ U jednego z nich policjanci odnaleźli i zabezpieczyli niewykorzystaną do końca puszkę farby w sprayu w kolorze, który odpowiadał niektórym napisom ze ścian _ - poinformowała Jurecka. Policjanci z właścicielami posesji szacują obecnie wartość strat.

Młodzieńcy po przedstawieniu zarzutów zostali zwolnieni. _ W takich przypadkach sprawcy najczęściej dopiero podczas zatrzymania (...) uświadamiają sobie, że nie wolno niszczyć cudzej własności. W utrwaleniu wiedzy na ten temat z całą pewnością pomogą im kary. Pseudografficiarze mogą spędzić w więzieniu do 5 lat _ - powiedziała Jurecka.

Czytaj więcej w Money.pl
Kilkanaście razy napadał na banki. Posiedzi... Na sześć lat więzienia skazał w piątek łódzki sąd okręgowy 39-letniego rolnika oskarżonego o dokonanie w ciągu roku 17 napadów z bronią w ręku na banki. Według śledczych łupem Kazimierza B. padło ponad 170 tys. zł.
Nie można zwalniać chorych na AIDS. Wyrok Dotychczas osoby z takimi chorobami zawsze były uznawane za całkowicie niezdolne do służby na jakimkolwiek stanowisku.
Gwałciciel szukał ofiar w tramwajach Wojciech W. obserwował młode kobiety w krakowskich środkach komunikacji masowej, następnie szedł za nimi i atakował. Grożąc nożem doprowadzał je do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz