Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja zatrzymała pijanego konduktora; miał 3,5 promila

0
Podziel się

#
dochodzi oświadczenie przewoźnika
#

bEinnPDp

# dochodzi oświadczenie przewoźnika #

26.08. Gorzów Wielkopolski (PAP) - Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał podczas pełnienia obowiązków konduktor pociągu relacji Warszawa-Zielona Góra. Policja zatrzymała go w czwartek na stacji w Zielonej Górze - poinformowała PAP rzecznik tamtejszej policji Małgorzata Stanisławska.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z pasażerów pociągu InterCity Warszawa-Zielona Góra, że konduktor, który wsiadł w Poznaniu, prawdopodobnie jest nietrzeźwy - powiedziała rzecznik.

bEinnPDr

Funkcjonariusze pojechali na dworzec PKP w Zielonej Górze i czekali na przyjazd pociągu. Okazało się, że 43-letni konduktor miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zamierzają przedstawić mu zarzut z art. 180 kk. Zgodnie z nim: "kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Konduktor usłyszy zarzut, kiedy wytrzeźwieje; na razie przebywa w izbie wytrzeźwień.

Jak napisało PKP Intercity w przesłanym PAP oświadczeniu, konduktor został zwolniony w trybie dyscyplinarnym z pracy, natomiast kierownik pociągu został odsunięty od pełnienia obowiązków do czasu wyjaśnienia okoliczności naruszenia dyscypliny pracy.

bEinnPDx

"Kierownik pociągu pełniący służbę w czasie zdarzenia, bezpośrednio odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów, został również poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało wynik negatywny" - napisano w oświadczeniu. Przewoźnik poinformował także, że pracownicy związani z bezpieczeństwem w ruchu kolejowym i obsługą klienta są poddawani regularnym kontrolom trzeźwości, a każdy z czterech zakładów spółki jest wyposażony w atestowane alkomaty.

Stanisławska zaznaczyła, że konduktor odpowiadał nie tylko za kontrolę biletów, ale również za przekazywanie maszyniście sygnałów do odjazdu oraz informacji o tym, czy pasażerowie bezpiecznie opuścili pociąg.(PAP)

mmd/ her/ itm/ woj/

bEinnPDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)