Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja zatrzymała pijanego konduktora; miał 3,5 promila

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o przygotowanym zarzucie
#

bEixNNAl

# dochodzi informacja o przygotowanym zarzucie #

26.08. Gorzów Wielkopolski (PAP) - Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał podczas pełnienia obowiązków konduktor pociągu relacji Warszawa-Zielona Góra. Policja zatrzymała go w czwartek na stacji w Zielonej Górze - poinformowała PAP rzecznik zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z pasażerów pociągu InterCity Warszawa-Zielona Góra, że konduktor, który wsiadł w Poznaniu, prawdopodobnie jest nietrzeźwy - powiedziała rzecznik.

bEixNNAn

Funkcjonariusze pojechali na dworzec PKP w Zielonej Górze i czekali na przyjazd pociągu. Okazało się, że 43-letni konduktor miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zamierzają przedstawić mu zarzut z art. 180 kk. Zgodnie z nim: "kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Konduktor usłyszy zarzut, kiedy wytrzeźwieje; na razie przebywa w izbie wytrzeźwień.

Stanisławska zaznaczyła, że konduktor odpowiadał nie tylko za kontrolę biletów, ale również za przekazywanie maszyniście sygnałów do odjazdu oraz informacji o tym, czy pasażerowie bezpiecznie opuścili pociąg.(PAP)

bEixNNAt

mmd/ abr/ mag/

bEixNNAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)