Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policjanci CBŚ rozbili gang zajmujący się produkcją nielegalnego alkoholu

0
Podziel się

Policjanci CBŚ rozbili gang zajmujący się produkcją nielegalnego alkoholu na
terenie województw warmińsko-mazurskiego i łódzkiego. Przestępcy mogli wprowadzić na rynek co
najmniej 20 tys. litrów odkażonego alkoholu etylowego - oceniają śledczy.

bErngBsl

*Policjanci CBŚ rozbili gang zajmujący się produkcją nielegalnego alkoholu na terenie województw warmińsko-mazurskiego i łódzkiego. Przestępcy mogli wprowadzić na rynek co najmniej 20 tys. litrów odkażonego alkoholu etylowego - oceniają śledczy. *

Jak podała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji, zatrzymano sześć osób, w tym trzech szefów grupy przestępczej. Grożą im kary od 5 do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od kilku miesięcy ustalali, z jakich źródeł pochodzi trafiający na rynek nielegalny alkohol etylowy. Z ustaleń śledczych wynikało, że zorganizowana grupa zajmująca się odkażaniem zanieczyszczonego alkoholu etylowego działała głównie na terenie dwóch województw: łódzkiego i warmińsko-mazurskiego. Alkohol, który pierwotnie był przeznaczony do celów innych niż spożywcze, był przez przestępców dystrybuowany i sprzedawany konsumentom.

bErngBsn

Pod koniec sierpnia w pobliżu jednego z gospodarstw pod Łodzią policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, w tym dwóch szefów gangu. Policja odkryła linię technologiczną służącą do odkażania zanieczyszczonego alkoholu etylowego, 1,5 tys. butelek już przygotowanych do sprzedaży i 10 zbiorników o pojemności 1000 l, z czego dwa wypełnione prawdopodobnie skażonym alkoholem etylowym.

W Sieradzu w województwie łódzkim policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w tym 54-letniego mężczyznę, który wiózł 3 tys. l nielegalnego alkoholu. Natomiast na terenie województwa warmińsko-mazurskiego ujęto kolejnego szefa grupy przestępczej. Z ustaleń policjantów wynika, że 45-latek zajmował się dystrybucją nielegalnego alkoholu na Warmii i Mazurach.

Trzej mężczyźni kierujący produkcją i sprzedażą alkoholu usłyszeli zarzuty kierowania grupą zorganizowaną przestępczą; zostali aresztowani. Grozi im kara do 8 lat więzienia. Kolejni mężczyźni odpowiedzą za działanie w grupie zorganizowanej oraz za przestępstwa karno-skarbowe.

Policja nie wyklucza, że będą kolejne zatrzymania w tej sprawie. (PAP)

bErngBst

ali/ bno/

bErngBsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)