Notowania

smoleńsk
10.04.2011 08:54

Politycy i tłum na Krakowskim Przedmieściu

Jarosław Kaczyński wraz z innymi politykami PiS złożyli wieniec przed Pałacem Prezydenckim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*W rocznicę katastrofy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z innymi politykami tej partii złożyli wieniec przed Pałacem Prezydenckim. Na Krakowskim Przedmieściu gromadzi się coraz większy tłum. *

Wcześniej - podobnie jak ma to ostatnio miejsce każdego 10. dnia miesiąca - Jarosław Kaczyński wraz z grupą polityków PiS, wzięli udział we mszy świętej w sąsiadującym z Pałacem Prezydenckim kościele seminaryjnym.

W południe przed Pałacem Prezydenckim ma odbyć się modlitwa Anioł Pański; później politycy PiS złożą kwiaty i znicze na Powązkach. Pochowany tam jest m.in. Przemysław Gosiewski, znajduje się tam również symboliczny grób Lecha Kaczyńskiego oraz pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Politycy PiS mają udać się na Powązki dopiero po państwowych uroczystościach, które zaplanowane są tam w godz. 10.30.-11.30.

Tłum przed Pałacem Prezydenckim

Tymczasem przed Pałacem Prezydenckim zgromadziło się już ponad tysiąc osób z flagami narodowymi przepasanymi kirem, wciąż dochodzą nowe. Otoczenia Pałacu pilnuje policja i straż miejska. Według przewidywań osób zgłaszających w stołecznym ratuszu trzy zaplanowane na niedzielę zgromadzenia, weźmie w nich udział, w ciągu dnia, około 10 tys. osób.

Traktem Królewskim wciąż dochodzą kolejne osoby. Mają przepasane kirem flagi, powiewają też flagi i transparenty NSZZ _ Solidarność _ oraz PiS z różnych regionów. Od strony Krakowskiego Przedmieścia Pałac jest odgrodzony barierkami wraz z przyległym chodnikiem, więc w bliskie otoczenie Pałacu nie można podejść.

Teren wokół stojącego przed Pałacem Prezydenckim pomnika księcia Józefa Poniatowskiego wysypany jest piaskiem, na którym ustawiane są znicze. Nie można tego zrobić osobiście - znicz trzeba podać jednej z kilku wyznaczonych osób, które zanoszą je przed pałac i tam ustawiają.

Według zapowiedzi władz miasta, handel zniczami bez zezwolenia będzie ścigany przez straż miejską i pracowników biura działalności gospodarczej i zezwoleń stołecznego ratusza. Niektórzy próbują jednak pokątnie sprzedawać znicze, które mają ze sobą. Funkcjonariusze próbują wyłapać takie osoby.

_ Jaki prezydent, taki patriotyzm _

Na jednym z transparentów opartym o barierki napisano: _ Panie Tusk, za skandaliczne śledztwo smoleńskie człowiek honoru strzeliłby sobie w głowę! Wystarczy Pana dymisja wraz z rządem i PO. Komorowski, Pana ten apel przerasta, ponieważ Pan stracił zdolność honorową za: usunięcie krzyża, pomnik bolszewikom, Jaruzelskiego w Pałacu, współpracę z komunistycznymi upiorami _. Z kolei na innym znajduje się napis: _ Jaki prezydent, taki patriotyzm _.

Trwają przygotowania do wystąpień artystów scen warszawskich, które mają rozpocząć się o godz. 12.30. Scenę ustawiono przed znajdującym się naprzeciw Pałacu Prezydenckiego gmachem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po południu w Sali Kongresowej PKiN zainauguruje działalność _ Ruch społeczny im. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego _. W trakcie spotkania, z udziałem m.in. polityków PiS oraz osób działających w społecznych komitetach poparcia Jarosława Kaczyńskiego w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich, ma zostać przyjęta m.in. deklaracja programowa ruchu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t90203.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowak;to;klopot;przed;wizyta;prezydenta,223,0,809439.html) Nowak: To kłopot przed wizytą prezydenta Podmiana tablic na miejscu katastrofy TU-154 może skomplikować sytuację przed wizytą prezydenta Bronisława Komorowskiego w Smoleńsku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t136790.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;upomne;sie;o;wrak;tu-154,26,0,809242.html) Kwiatkowski: Upomnę się o wrak Tu-154 Minister sprawiedliwości będzie interweniował w Rosji, jeśli szczątki samolotu nie wrócą do Polski do maja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t100667.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smolensk;dzieli;pis;nie;zrozumial;biskupa,25,0,805145.html) Smoleńsk dzieli. PiS nie zrozumiał biskupa? Kardynał Nycz podkreślał, że nasza tradycja mówi nam także o zakończeniu czasu żałoby.
Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz