Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polka będzie reprezentować Litwę na Eurowizji

0
Podziel się

Litwę w tegorocznym konkursie Eurowizji będzie reprezentować Ewelina Saszenko
- Polka z Wileńszczyzny. Saszenko wygrała w czwartek krajowe eliminacje pokonując 13 konkurentów.
Saszenko będzie pierwszą Polką reprezentującą Litwę na Eurowizji.

bEgJRpOt

Litwę w tegorocznym konkursie Eurowizji będzie reprezentować Ewelina Saszenko - Polka z Wileńszczyzny. Saszenko wygrała w czwartek krajowe eliminacje pokonując 13 konkurentów. Saszenko będzie pierwszą Polką reprezentującą Litwę na Eurowizji.

Dwukrotnie Litwę na tym konkursie reprezentowali Rosjanie: w 2009 r. Sasha Son (Dmitrij Aawrow), który nawet zakwalifikował się do finału, ale ostatecznie zajął w nim przedostatnie miejsce, oraz Julija Ritcik, solistka zespołu 4Fun, z którym w 2007 r. zajęła 21. miejsce.

W maju w Dueseldorfie Ewelina Saszenko wystąpi z liryczną piosenką wykonaną po angielsku i francusku "C'est ma vie".

bEgJRpOv

Ewelina przyznaje, że zwycięstwo w krajowych eliminacja Eurowizji zawdzięcza głównie litewskim Polakom, wśród których jest bardzo znana i lubiana. Ostatnio piosenkarka zdobywa też coraz mocniejsze pozycje w litewskim showbiznesie i ma wielu fanów na całej Litwie. Pytana przez dziennikarzy, jak zamierza podbić Europę, Ewelina Saszenko niewiele zastanawiając się przyznała, że zacznie chyba od tournee po Polsce.

Ewelina Saszenko jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na wydziale wokalnym Litewskiej Akademii Muzycznej w Teatru. Jest wielokrotną laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. Występowała w Polsce, na Łotwie, w Niemczech, Francji, Czechach i Wielkiej Brytanii.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ hes/

bEgJRpOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)