Notowania

zamieszki w afryce
20.02.2011 08:16

Polscy turyści wrócą najpierw do Tunezji

Zdaniem biur podróży po zamieszkach ten kraj ma szansę odebrać klientów Egiptowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(http2007/CC/Flickr)

Branża turystyczna czeka na zniesienie rekomendacji MSZ, odradzającej wyjazdy Polaków do Egiptu. Przedstawiciele biur podróży oceniają, że wkrótce oba te kraje będą musiały powalczyć o utraconych klientów.

Przedstawiciele Polskiej Izby Turystyki informują, że choć w ostatnich tygodniach poważnie zmniejszyło się zainteresowanie turystów Egiptem, to wciąż znajdują się osoby, które mimo negatywnej rekomendacji polskiego MSZ, chcą wyjeżdżać do tego kraju. Na razie, od marca touroperatorzy planują wrócić do kurortów w Tunezji.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t130194.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/6;5;tys;polakow;w;egipcie;zbankrutuje;kilkanascie;biur;podrozy,92,0,761436.html) 6,5 tys. Polaków w Egipcie. Zbankrutuje kilkanaście biur podróży?
Łącznie w ostatnich latach do Egiptu i Tunezji jeździło odpowiednio około 600 tysięcy i około 200 tysięcy Polaków rocznie. - _ Tunezja ma więc w tej chwili znakomitą szansę, by przejąć część turystów z Egiptu, tym bardziej, że trudno dziś znaleźć zamienne oferty dla obu tych krajów pod względem klimatu i pakietu usług w określonej cenie _ - ocenił prezes PIT Jan Korsak.

Tymczasem po kilku tygodniach spokoju wczoraj na ulice Tunisu znów wyszli manifestanci. Demonstrowano przeciw tunezyjskim ruchom islamistycznym, apelując o religijną tolerancję po tym, gdy grupa ekstremistów zabiła polskiego księdza.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t86182.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/80;tys;osob;moze;stracic;prace;fala;bankructw;biur;podrozy,67,0,761411.html) 80 tys. osób może stracić pracę. Fala bankructw biur podróży?
Proszony przez dziennikarzy o radę dla turystów rozważających, czy lecieć w najbliższym czasie na wakacje do Egiptu, Korsak wskazał, że choć każdy może zdecydować o tym na własną rękę, dla Polskiej Izby Turystyki obowiązująca opinia ministerstwa jest wiążąca. - _ Do czasu, aż ta rekomendacja nie zostanie zmieniona, nie możemy prezentować innego stanowiska _ - podkreślił.

Jego zdaniem, widać już jednak powoli przesłanki normalizacji sytuacji w tym kraju. - _ Jeżeli będą znoszone restrykcje, w pierwszej kolejności będzie to dotyczyć tych miejsc bezpiecznych, kurortów. Jednak jeżeli gdzieś będzie demonstracja, nie należy w niej brać udziału, jeżeli będą zamieszki, nie należy się do nich zbliżać _ - zastrzegł.

Przedstawiciele Izby przypominali, że dotąd przez cały okres niepokojów turyści, którzy chcieli pozostać w egipskich kurortach, wypoczywali tam spokojnie. Chwalili też egipskich współpracowników, którzy od początku protestów zachowują się bardzo odpowiedzialnie.

Tagi: zamieszki w afryce, biura podróży, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz