Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska została członkiem Rady ITU

0
Podziel się:

Polska została członkiem Rady Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego
(ITU) - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Wyboru dokonano podczas Konferencji
Pełnomocników ITU w Gudalajarze w Meksyku.

*Polska została członkiem Rady Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Wyboru dokonano podczas Konferencji Pełnomocników ITU w Gudalajarze w Meksyku. *

Według resortu, Polska będzie teraz reprezentowana w najważniejszej i najbardziej wpływowej międzynarodowej organizacji telekomunikacyjnej, dzięki czemu będzie mieć wpływ na tworzenie międzynarodowej polityki telekomunikacyjnej.

W komunikacie napisano, że Polska ubiegała się o miejsce w Radzie z Regionu C (Europa Wschodnia i Północna Azja), rywalizując m.in. z takimi państwami jak: Azerbejdżan, Bułgaria, Czechy, Rumunia, Rosja, Ukraina.

"Zadaniem Rady jest kontrola aktualnej polityki, strategii oraz działalności Związku w okresach pomiędzy Konferencjami Pełnomocników. Rada powoływana jest każdorazowo na okres czterech lat. Rada składa się z Państw Członkowskich. Podczas obecnej kadencji Rada liczy 48 członków" - informuje MI.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny to wyspecjalizowana agenda ONZ, która zajmuje się ustalaniem standardów, koordynacją i˙rozwojem międzynarodowej telekomunikacji oraz radiokomunikacji, prowadzi działania mające na celu poprawę usług telekomunikacyjnych. ITU m.in. uchwala międzynarodowe regulacje w zakresie zarządzania częstotliwościami, stanowiące następnie podstawę dla regulacji krajowych.

W połowie września w Polsce przebywał sekretarz generalny ITU Hamadoun I. Toure. Spotkał się m.in. z przedstawicielami polskich firm i organizacji branżowych. Oceniając innowacje wprowadzone w Polsce powiedział m.in., że Polska jest na forum międzynarodowym pokazywana jako przykład rewolucji mobilnej. (PAP)

mmu/ bos/ woj/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)