Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polski i rosyjski MSZ potwierdzają wizytę Radosława Sikorskiego w Moskwie

0
Podziel się

(dochodzi informacja o sesji Forum Dialogu Obywatelskiego)

bEiSEyeZ

(dochodzi informacja o sesji Forum Dialogu Obywatelskiego)

29.4.Moskwa/Warszawa (PAP) - Polski i rosyjski MSZ potwierdziły w środę, że 5-6 maja z roboczą wizytą w Moskwie przebywać będzie polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Według rzecznika rosyjskiego MSZ Andrieja Niestierienki, Sikorski przeprowadzi rozmowy z szefem dyplomacji Rosji Siergiejem Ławrowem.

bEiSEyfb

Ministrowie - przekazał Niestierienko - będą też przewodniczyć posiedzeniu międzyresortowego Komitetu ds. strategii współpracy rosyjsko-polskiej.

"W porządku dziennym rozmów znajdą się węzłowe aspekty rozwoju sytuacji międzynarodowej, problemy stabilności europejskiej, aktualne zagadnienia międzynarodowe, w tym współdziałanie w warunkach kryzysu finansowego, a także kwestie bezpieczeństwa energetycznego" - powiedział rzecznik dziennikarzom w Moskwie.

Ważne miejsce w rozmowach - jego zdaniem - "zajmą problemy nauki i kultury, ekologii, łączności i środków przekazu, jak również walki z przestępczością".

Ławrow i Sikorski - jak podał Niestierienko - przedyskutują też zagadnienia współpracy regionalnej, przede wszystkim w obwodzie kaliningradzkim.

bEiSEyfh

Niestierienko zakomunikował też, że 13 maja w Moskwie odbędzie się kolejna sesja rosyjsko-polskiego Forum Dialogu Obywatelskiego, któremu współprzewodniczą: były ambasador Rosji w Polsce Leonid Draczewski i reżyser Krzysztof Zanussi.

W roli gospodarza sesji wystąpi Akademia Gospodarki Narodowej, a dyskusja będzie się toczyła przy czterech "okrągłych stołach": politycznym, kulturalnym, dziennikarskim i ekonomicznym - poinformował rzecznik.

Sikorski przyjedzie do Moskwy w przeddzień szczytu Unii Europejskiej w Pradze, podczas którego ma ruszyć zainicjowany przez Polskę i Szwecję program Partnerstwa Wschodniego, zmierzający do zacieśnienia współpracy UE z sześcioma krajami dawnego ZSRR - Armenią, Azerbejdżanem, Białorusią, Gruzją, Mołdawią i Ukrainą.

Z kolei Ławrow bezpośrednio po rozmowach z Sikorskim udaje się do Waszyngtonu, gdzie z amerykańską sekretarz stanu Hillary Clinton będzie rozmawiał o agendzie lipcowej wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Rosji.

bEiSEyfi

Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ ap/ eaw/ par/ kar/ jbr/

bEiSEyfC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)