Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie imprezy nominowane do European Festival Awards

0
Podziel się:

Open'er, Przystanek Woodstock i Tauron Nowa Muzyka znalazły się wśród
imprez nominowanych w tym roku do European Festival Awards. Nominacje wyłonili w głosowaniu
internauci spośród zgłoszonych do konkursu 360 festiwali z 34 krajów.

Open'er, Przystanek Woodstock i Tauron Nowa Muzyka znalazły się wśród imprez nominowanych w tym roku do European Festival Awards. Nominacje wyłonili w głosowaniu internauci spośród zgłoszonych do konkursu 360 festiwali z 34 krajów.

Przystanek Woodstok i Open'er znalazły się wśród 10 najlepszych imprez z całej Europy w kategorii "duży festiwal". Open'er ma też szanse na nagrodę w kategorii innowacji dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia, a Przystanek Woodstock - w kategorii "festiwale najbardziej lubiane przez artystów".

Agencja Alter Art, organizator Open'era jest wśród instytucji nominowanych w kategorii "promotor roku". To nie koniec polskich nominacji do European Festiwal Awards - o tytuł najlepszego małego festiwalu walczy katowicki Tauron Nowa Muzyka.

Lista nominowanych została stworzona na podstawie głosów ponad 600 tys. internautów. Do konkursu w tym roku zgłoszono 360 imprez z 34 krajów. Zwycięzcy w każdej kategorii zostaną wybrani przez organizatorów plebiscytu na gali w Groningen w Holandii 15 stycznia.

Polskie festiwale już wcześniej uczestniczyły w tym konkursie: Open'er Festival zdobył tytuł Best Major Festival dwukrotnie: w 2009 r. i 2010 r. W tym samym roku przyznano mu także nagrodę Yourope Green'n'Clean (obecnie Green Operations Award), wyróżniającą festiwale wprowadzające rozwiązania przyjazne środowisku. (PAP)

aszw/ as/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)