Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polsko-włoski gang przemytników papierosów rozbity

0
Podziel się:

Włoska Gwardia Finansowa i CBŚ zatrzymały kilkadziesiąt osób.

Polsko-włoski gang przemytników papierosów rozbity
(daniel_philpott/CC/Flickr)

Co najmniej 46 osób zamieszanych w przemyt papierosów z Ukrainy przez Polskę do Włoch zatrzymały włoska Gwardia Finansowa i polskie CBŚ. Akcja na terenie Polski jeszcze trwa.

Jako pierwsza informację o akcji podała włoska agencja Ansa. Według jej relacji, do zatrzymań doszło w rejonie Neapolu i w Polsce, skąd przychodziły transporty papierosów. Wśród zatrzymanych mają być także Włosi, mieszkający na stałe w Polsce.

_ - Mogę jedynie potwierdzić, że taka akcja jest przeprowadzana. Na terenie Polski rozpoczęła się we wtorek (działania są prowadzone przez CBŚ) i dotychczas zatrzymano osiem osób _ - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Jak dodał, sprawa dotyczy międzynarodowej grupy - ukraińsko-polsko-włoskiej. Przemycane papierosy - według ustaleń funkcjonariuszy - produkowane były prawdopodobnie na Ukrainie. Później przez Polskę trafiały do Włoch, czasem, dłuższą drogą - przez Hiszpanię.

_ - Szacujemy wstępnie, że grupa mogła przemycić w ten sposób 29 mln sztuk papierosów a Włosi mogli ponieść na tym straty w wysokości 1,5 mln euro _ - dodał rzecznik.

Polska policja nie chce jednak na razie ujawniać szczegółów procederu. _ - Akcja nadal trwa _ - powiedział Sokołowski.

Szefowie neapolitańskiej mafii w Polsce

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)