Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomoc USA dla Pakistanu wzrosła do 200 mln dolarów

0
Podziel się

Wysokość natychmiastowej pomocy finansowej USA dla zniszczonego przez
powodzie Pakistanu wzrosła do 200 mln dol. - poinformował w czwartek amerykański Departament Stanu.

bEixSlit

Wysokość natychmiastowej pomocy finansowej USA dla zniszczonego przez powodzie Pakistanu wzrosła do 200 mln dol. - poinformował w czwartek amerykański Departament Stanu.

Nowa transza - 50 mln dol. - została realokowana z funduszu pomocowego dla Pakistanu, przeznaczonego na długoterminową rozwojową pomoc dla kraju.

Fundusz, który wynosi 7,5 mld dol. został ustanowiony przez Kongres USA we wrześniu ubiegłego roku.

bEixSliv

Rzecznik Departamentu Stanu Philip Crowley powiedział również, że administracja amerykańska będzie powtórnie oceniać niektóre projekty infrastrukturalne i pomocowe, ponieważ "niektóre z nich są literalnie pod wodą".

Pomoc dotycząca infrastruktury rolnicznej i ekonomicznej, która stanowiła część długoterminowego planu, stanie się teraz, w najbliższych dniach i tygodniach, sprawą najważniejszą - wyjaśnił Crowley. W ostatnich miesiącach środki, które miały służyć umocnieniu demokratycznych instytucji w Pakistanie, zostały w dużej części przeznaczone na budowę infrastruktury.

Pakistan dotknięty został największą w swej historii klęska humanitarną - przypomina AFP. Jedna piąta kraju została zalana wodą na skutek powodzi, co najmniej - według danych Islamabadu - 1500 osób zginęło, a katastrofa zaważyła bezpośrednio na życiu 17 mln ludzi. (PAP)

fit/

bEixSliB

6887853

bEixSliW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)