Notowania

wiadomości
18.12.2012 18:05

Pomorskie: 22-latek podejrzany o zabicie kobiety jest niepoczytalny

22-latek podejrzany o zabójstwo 39-letniej kobiety na jednej z ulic Gdyni, był niepoczytalny w chwili popełniania czynu - orzekli psychiatrzy po trwającej kilka tygodni obserwacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

22-latek podejrzany o zabójstwo 39-letniej kobiety na jednej z ulic Gdyni, był niepoczytalny w chwili popełniania czynu - orzekli psychiatrzy po trwającej kilka tygodni obserwacji.

O treści opinii wydanej przez biegłych poinformował we wtorek PAP szef gdyńskiej prokuratury rejonowej Witold Niesiołowski.

Z uwagi na dobro osobiste podejrzanego nie chciał mówić o szczegółach dotyczących choroby 22-latka. Wyjaśnił, że z uwagi na niepoczytalność i chorobę psychiczną mężczyzna nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej za zabójstwo.

Niesiołowski dodał, że psychiatrzy orzekli także, iż mężczyzna stanowi zagrożenie dla otoczenia. W tej sytuacji prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o umorzenie śledztwa ws. zabójstwa oraz bezterminowe umieszczenie mężczyzny w szpitalu psychiatrycznym.

Prokurator wyjaśnił, że nie wiadomo, kiedy taki wniosek mógłby zastać skierowany do sądu, bo przed jego sporządzeniem konieczne jest przeprowadzenie z mężczyzną czynności kończących postępowanie. Zaplanowano je na piątek, ale biegli w swojej opinii zastrzegli, że muszą zdecydować o tym lekarze. 22-latek przebywa w szpitalu psychiatrycznym.

Do zabójstwa doszło 31 lipca wieczorem. Do 39-letniej kobiety idącej z mężem ul. Widną na osiedlu Witomino w Gdyni podbiegł mężczyzna i zadał jej cios nożem w okolice serca. Mimo natychmiastowej pomocy i trwającej 40 minut reanimacji kobieta zmarła.

Jako prawdopodobnego zabójcę policja wytypowała 22-letniego znajomego ofiary, mieszkańca Gdyni. Mężczyzna ukrywał się. Zatrzymano go kilka dni po zabójstwie, nad ranem w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie), gdzie odbywał się festiwal muzyczny Przystanek Woodstock. Policja znalazła mężczyznę na polu namiotowym. (PAP)

aks/ bos/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz