Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomorskie: 50-letni fotograf oskarżony o wielokrotny gwałt

0
Podziel się

Prokuratura w Pruszczu Gdańskim oskarżyła 50-letniego fotografa o wielokrotny
gwałt na 20-latce, którą - pod pretekstem sesji fotograficznej - zwabił do mieszania i
przetrzymywał dwa dni. Mężczyzna miał też dopuścić się innej czynności seksualnej wobec nastolatki.

bEqtzgjV

Prokuratura w Pruszczu Gdańskim oskarżyła 50-letniego fotografa o wielokrotny gwałt na 20-latce, którą - pod pretekstem sesji fotograficznej - zwabił do mieszania i przetrzymywał dwa dni. Mężczyzna miał też dopuścić się innej czynności seksualnej wobec nastolatki.

Za czyny ujęte w sporządzonym właśnie akcie oskarżenia mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia - powiedziała we wtorek PAP prokurator rejonowa w Pruszczu Gd. Teresa Rutkowska-Szmydyńska.

Do uwięzienia 20-latki doszło na początku sierpnia br. Zainteresowana pozowaniem do zdjęć kobieta nawiązała kontakt z mężczyzną za pośrednictwem jednego z portali internetowych. 50-latek, który podawał się za zawodowego fotografa, zaproponował dziewczynie udział w sesji fotograficznej o charakterze erotycznym, za którą miała otrzymać wynagrodzenie.

bEqtzgjX

Z ustaleń prokuratury wynika, że gdy kobieta zjawiła się w Straszynie, gdzie mieściło się studio fotograficzne mężczyzny, ten zabrał jej telefon komórkowy i - używając przemocy oraz gróźb - wielokrotnie ją zgwałcił. Napastnik przetrzymywał kobietę przez dwa dni, po czym pozwoli jej opuścić mieszkanie.

Zdaniem śledczych ten sam mężczyzna latem ub.r. dopuścił się też innej czynności seksualnej wobec nastolatki. Jej sprawą prokuratura zajmowała się wcześniej, wówczas jednak śledztwo umorzono. Wznowiono je, doszukawszy się nowych dowodów.

Jak poinformowała Rutkowska-Szmydyńska, mężczyzna nie przyznał się do winy: złożył wyjaśnienia, w których przedstawił własną wersję zdarzeń, prokuratora nie dała jej jednak wiary.

50-latek został także oskarżony o pięć wyłudzeń. Mężczyzna, korzystając z danych znajomych, miał wystawić w jednym z aukcyjnych serwisów internetowych kilka przedmiotów, w tym aparaty fotograficzne. Kupcy nie otrzymali jednak towaru, za który zapłacili. (PAP)

bEqtzgkd

aks/ abr/

bEqtzgky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)