Notowania

wiadomości
08.02.2011 11:23

Pomorskie: 80 tys. gospodarstw bez prądu

# dochodzą aktualne informacje o zniszczeniach #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą aktualne informacje o zniszczeniach #

08.02. Gdańsk (PAP) - Silny wiatr wiejący na Pomorzu połamał drzewa i pozrywał przewody energetyczne. Bez prądu jest już ok. 80 tysięcy gospodarstw w województwie. Kłopoty sprawiają też powalone drzewa, które miejscami utrudniają poruszanie się po szosach.

Jak poinformowała we wtorek PAP Alina Geniusz-Siuchnińska z gdańskiego oddziału spółki Energa-Operator, w okolicach Wejherowa prądu pozbawionych jest ok. 27 tys. odbiorców. Zasilania nie ma też ok. 24 tys. gospodarstw w okolicach Kartuz (w rejonie miejscowości Chmielno, Sierakowice i Sulęczyno) oraz ok. 21 tys. w okolicach Tczewa (rejon Pruszcza, Przywidza, Łapina i Kolbud).

Małgorzata Robińska ze słupskiego oddziału spółki Energa-Operator dodała, że na terenie podległym temu oddziałowi prądu pozbawionych jest ok. 8 tys. gospodarstw z okolic Słupska, Lęborka i Bytowa.

W niektórych miejscach zwalone przez wiatr drzewa utrudniają poruszanie się po szosach. Jak poinformował PAP aspirant Wiesław Obłoński z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, w Gdańsku, na salę gimnastyczną szkoły przy ul. Traugutta zwaliło się drzewo: ewakuowano uczniów, a obiekt wyłączono z użytkowania. (PAP)

aks/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz