Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomorskie: Akt oskarżenia wobec ojca, który gwałcił 6-letnią córkę

0
Podziel się

Prokuratura w Kościerzynie sporządziła akt
oskarżenia w sprawie ojca, który przez trzy lata gwałcił córkę.
Molestowanie rozpoczęło się, gdy dziewczynka miała sześć lat.
Mężczyźnie zarzucono gwałt oraz znęcanie się nad żoną i dwójką
innych dzieci.

bEivXgPp

Prokuratura w Kościerzynie sporządziła akt oskarżenia w sprawie ojca, który przez trzy lata gwałcił córkę. Molestowanie rozpoczęło się, gdy dziewczynka miała sześć lat. Mężczyźnie zarzucono gwałt oraz znęcanie się nad żoną i dwójką innych dzieci.

Jak poinformował w poniedziałek PAP szef Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie Mariusz Paluszyński, akt oskarżenia trafi do miejscowego sądu rejonowego. Dotyczy 35-letniego Piotra P., mieszkańca Kościerzyny i ojca szóstki dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Wszystkie dzieci - na skutek zaniedbań rodziców - wychowują się w rodzinach zastępczych. To właśnie opiekunowie jednej z rodzin odkryli dramat 10-letniej dziś dziewczynki, która była gwałcona przez ojca.

Jesienią ub. roku dziecko opowiedziało o zachowaniu ojca matce zastępczej, a ta natychmiast zawiadomiła policję i prokuraturę. Jak ustalili śledczy, dramat dziewczynki rozpoczął się w maju 2005 roku, gdy miała ona 6 lat, a zakończył trzy lata później, gdy dziecko trafiło do rodziny zastępczej.

bEivXgPr

Zdaniem prokuratorów ojciec zmuszał dziewczynkę do współżycia, grożąc jej i używając przemocy. Mężczyzna zmuszał ją też do picia alkoholu i oglądania filmów pornograficznych. Za gwałty i inne czyny grozi mu do 12 lat więzienia.

Mężczyzna znęcał się nad dwójką innych swoich dzieci. Zarówno on, jak i matka zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Mężczyzna był badany przez psychiatrę, który nie znalazł u niego odchyleń psychiatrycznych. Z kolei seksuolog orzekł, że mężczyzna nie ma skłonności pedofilskich. (PAP)

aks/ wkr/ jra/

bEivXgPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)