Notowania

wiadomości
18.06.2012 20:58

Pomorskie: Autostrada A1 jest już przejezdna

# dochodzą aktualne informacje #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą aktualne informacje #

18.06. Gdańsk (PAP) - Autostrada A1, która w poniedziałek po południu została zablokowana na odcinku od Węzła Pelplin do Węzła Gniew, jest już przejezdna. Z trasy usunięto już ciężarówkę oraz walec drogowy, które utrudniały ruch w obu kierunkach.

O odblokowaniu drogi poinformował PAP oficer dyżurny policji w Tczewie Dawid Krajewski. Dodał, że ruch w stronę Gdańska odbywa się prawym pasem autostrady oraz pasem awaryjnym, natomiast w stronę Torunia auta mogą poruszać się pasem awaryjnym.

"Pozostałe pasy autostrady są w tej chwili sprawdzane przez drogowców: oceniają zniszczenia, aby wykonać ewentualne naprawy nawierzchni" - powiedział Krajewski, dodając, że w miejscu, gdzie doszło do wypadku, na autostradzie obowiązuje ograniczenie prędkości.

Pierwsze informacje o wypadku, przekazane przez przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, mówiły o tym, że na autostradzie doszło do zderzenia ciężarówki z maszyną drogową.

Jak wyjaśnił Krajewski, w rzeczywistości prawdopodobnie pękła opona w ciężarówce przewożącej dwie maszyny drogowe. Jedna z tych maszyn, rozścielacz do asfaltu, spadła na pas rozdzielający jezdnie, druga - przewróciła się na pas wiodący w stronę Gdańska, częściowo go tarasując. Z kolei sama ciężarówka zablokowała pas jazdy w przeciwnym kierunku.

Na czas usuwania skutków wypadku policja wytyczyła objazd drogą krajową nr 91, część aut - w tym te, które utknęły na autostradzie, puszczono też pasami awaryjnymi. Północny, oddany do użytku odcinek A1, łączy Toruń z Gdańskiem. Z drogi tej korzystają m.in. kibice przemieszczający się między Poznaniem a Pomorzem. (PAP)

aks/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz