Notowania

wiadomości
01.03.2011 17:35

Pomorskie: Działacz PO został drugim zastępcą prezydenta Słupska

Działacz Platformy Obywatelskiej, 40-letni Krzysztof Sikorski został drugim zastępcą prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego. Prezydent, należący do SLD, podkreśla, że ta decyzja nie oznacza zawarcia z PO formalnego porozumienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Działacz Platformy Obywatelskiej, 40-letni Krzysztof Sikorski został drugim zastępcą prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego. Prezydent, należący do SLD, podkreśla, że ta decyzja nie oznacza zawarcia z PO formalnego porozumienia. *

"Przedstawiono mi pana Sikorskiego (), po wielu rozmowach ja zdecydowałem się na niego, on na mnie. Rozmawialiśmy co najmniej dziesięć razy. Oceniam go bardzo dobrze. Sądzę, że nam się uda" - powiedział Maciej Kobyliński, na wspólnej z Sikorskim, wtorkowej konferencji prasowej. Prezydent Słupska li czy na to, że radni PO będą wspierać jego pomysły.

Zdaniem polityka PO, jego obecność w ratuszu powinna zapoczątkować współpracę, która - jak mówił - ma zakończyć wojnę słupsko -słupską.

Sikorski powiedział, że zmierza zrealizować część programu PO z ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Chodzi m.in. o budowę tunelu pod torami, łączącego ul. Wojska Polskiego z dzielnicą Zatorze, budowę wielofunkcyjnych boisk przy każdej szkole, miejski internet na bazie hot spotów i sporządzenie planu dojścia do utworzenia w Słupsku uniwersytetu na bazie Akademii Pomorskiej.

Wiceprezydent poinformował też, że jeden z pomysłów Platformy po rozmowach z prezydentem Kobylińskim już udało się zrealizować - od 1 września br. słupskie przedszkola będą czynne do godz. 18.

Sikorski będzie odpowiadał w ratuszu za zdrowie i sprawy społeczne, oświatę, kulturę, sport, sprawy obywatelskie, geodezję, rolnictwo, kartografię i kataster oraz funkcjonowanie służb miejskich. Nowy wiceprezydet Słupska ma 40 lat, dyplom magistra ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego i podyplomowe studia zarządzania strategicznego w podmiotach łączności. Przed przyjściem do ratusza był zastępcą dyrektora do spraw sieci i operacji Oddziału Rejonowego Centrum Poczty Polskiej SA w Słupsku. O Sikorskim, jako kandydacie PO na zastępcę prezydenta Słupska, lokalne media pisały w styczniu. Na początku lutego służby prasowe ratusza podały, że Maciej Kobyliński zaakceptował propozycję PO. Jednak 9 lutego zarówno lider słupskiej PO poseł Zbigniew Konwiński, jak prezydent Słupska ogłosili fiasko rozmów i nominacja Sikorskiego stała się nieaktualna. Rozmowy wznowiono przed kilkoma dniami i zakończyły się nominacją. Drugiego zastępcy Maciej Kobyliński nie miał od końca grudnia 2010 r., po tym jak ze stanowiska po 8 latach
pracy z powodów osobistych zrezygnował Ryszard Kwiatkowski. Kobyliński ogłosił wówczas konkurs na zastępcę. Jednak mimo zgłoszenia się 9 kandydatów, podczas ostatnich rozmów z PO postępowanie unieważniono. Krzysztof Sikorski nie startował w konkursie. Pierwszym zastępcą Kobylińskiego jest b. sekretarz miasta Andrzej Kaczmarczyk. Platforma Obywatelska ma najsilniejszy klub w 23-osobowej Radzie Miasta. Należy do niego 8 radnych. PO razem z 4 radnymi PiS i 4 z Nowego Słupska uchodziła dotychczas za opozycję wobec prezydenta Kobylińskiego, którego popiera 3 radnych z SLD i 4 z Tylko Słupska.(PAP)

sibi/ la/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz