Notowania

wiadomości
08.02.2011 13:52

Pomorskie: Ponad 90 tys.odbiorców bez prądu

# dochodzą aktualne informacje o liczbie odbiorców bez prądu i o zniszczeniach #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą aktualne informacje o liczbie odbiorców bez prądu i o zniszczeniach #

08.02. Gdańsk (PAP) - Z powodu silnego wiatru w woj. pomorskim we wtorek bez prądu jest ok. 92 tys. odbiorców. Wiatr połamał drzewa i pozrywał przewody energetyczne. W Sierakowicach konar spadł na przechodnia, który został przewieziony do szpitala.

Powalone drzewa miejscami utrudniają także poruszanie się po drogach.

Jak poinformowała we wtorek PAP Alina Geniusz-Siuchnińska z gdańskiego oddziału spółki Energa-Operator, w okolicach Wejherowa prądu pozbawionych jest ok. 26 tys. odbiorców. Zasilania nie ma też ok. 17,5 tys. gospodarstw w okolicach Kartuz (w rejonie miejscowości Chmielno, Sierakowice i Sulęczyno) oraz ok. 23 tys. w okolicach Tczewa (rejon Pruszcza, Przywidza, Łapina i Kolbud). Bez prądu jest również ok. 4,6 tys. odbiorców w rejonie Starogardu Gdańskiego.

Także w Gdyni napięcia nie mają 72 stacje zasilające osiedla: Orłowo, Wiczlino, Chwarzno i Kosakowo. W Gdańsku napięcia nie ma 35 stacji w rejonie osiedli: Jasień, Kokoszki i Olszynka.

Małgorzata Robińska ze słupskiego oddziału spółki Energa-Operator poinformowała, że na terenie podległym temu oddziałowi prądu pozbawionych jest ok. 7 tys. gospodarstw z okolic Słupska, Lęborka i Bytowa.

W niektórych miejscach zwalone przez wiatr drzewa utrudniają poruszanie się po drogach. Jak poinformował PAP aspirant Wiesław Obłoński z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku, na salę gimnastyczną szkoły przy ul. Traugutta w Gdańsku zwaliło się drzewo: ewakuowano uczniów, a obiekt wyłączono z użytkowania.

Dodał, że w Sierakowicach konar spadł na przechodnia, który został przewieziony do szpitala. Na Alei Zwycięstwa w Gdańsku konar spadł na budynek. W Miejscowości Niedźwiedzica w powiecie Nowy Dwór Gdański pod wpływem silnego wiatru stodoła przechyliła się na dom. Jak zaznaczył Obłoński, dom 7-osobowej rodziny - decyzja inspektora nadzoru budowlanego - nie nadaje się już do zamieszkania.

Strażacy otrzymali we wtorek ponad 400 zgłoszeń o awariach i zdarzeniach związanych z silnym wiatrem.

Wiatr miejscami osiąga prędkość do 110 km/godz. Według synoptyków siła wiatru powinna już słabnąć.(PAP)

bls/ aks/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz