Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomorskie: Unieważniony przetarg na budowę odcinka S7

0
Podziel się

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na budowę
drogi S7 na odcinku Koszwały-Kazimierzowo - poinformował w piątek rzecznik gdańskiego oddziału
GDDKiA Piotr Michalski.

bEgKtfGZ

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na budowę drogi S7 na odcinku Koszwały-Kazimierzowo - poinformował w piątek rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski.

Jak wyjaśnił, decyzja GDDKiA to efekt przyjętego w styczniu przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, który wykreślił z powodów finansowych część zaplanowanych inwestycji drogowych na terenie całego kraju.

Wartość projektu budowy drogi S7 na 40-kilometrowym odcinku Koszwały-Kazimierzowo szacowana była na ok. 3,6 mld zł. Początek projektowanej trasy miał się łączyć z budowaną właśnie Południową Obwodnicą Gdańska, a koniec projektowanego odcinka w Kazimierzowie miał się połączyć z obwodnicą Elbląga.

bEgKtfHb

"Postępowanie zostało unieważnione ze względu na fakt, że w obecnej sytuacji finansowej państwa prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć" - podkreśliła GDDKiA w suplemencie do Dziennika Urzędowego UE.

GDDKiA zapowiedziała, że w związku z przyjętym Programu Budowy Dróg Krajowych na lat 2011-2015 będzie unieważniała kolejne ogłoszone już przetargi. (PAP)

rop/ pad/

bEgKtfHC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)