Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotnisko
23.12.2007 21:42

Ponad 200 lotów odwołanych na londyńskich lotniskach z powodu mgły

Gęsta mgła spowodowała odwołanie w niedzielę ponad 200 lotów z londyńskich lotnisk - Heathrow, Gatwick i London City Airport - i to w czasie świątecznego szczytu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gęsta mgła spowodowała odwołanie w niedzielę ponad 200 lotów z londyńskich lotnisk - Heathrow, Gatwick i London City Airport - i to w czasie świątecznego szczytu. *

Skutki mgły najbardziej odczuło lotnisko Heathrow - odwołano tam 169 przylotów i odlotów - podał operator stołecznych terminali BAA PLC.

Ok. 300 pasażerów LOT-u nie mogło w niedzielę odlecieć z tego głównego stołecznego lotniska do Warszawy.

"Heathrow uniknęło silnej mgły, która utrudniała pracę innych lotnisk w rejonie Londynu w piątek i sobotę, jednak dzisiaj uderzyła ona w nas" - powiedział rzecznik lotniska Stuart Butcher.

Gęsta mgła na Heathrow utrzymywała się także pod wieczór, jednak prognozy meteorologiczne przewidują jej ustąpienie w poniedziałek, co pozwoli koczującym pasażerom na podjęcie podróży.

Stuart Butcher podał, że Heathrow obsłużyło w sobotę 214 tysięcy pasażerów - przylatujących i odlatujących i że w niedzielę planowano obsługę ok. 180 tys. ludzi. (PAP)

Tagi: lotnisko, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz