Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad 2 tys. Polaków w Australii pójdzie do wyborów

0
Podziel się
Ponad 2 tys. Polaków w Australii pójdzie do wyborów
(jonnyr1/CC/Flickr)
bDBkGQoR

Polacy mogą głosować w kilku obwodowych komisjach wyborczych: w Sydney, Canberze, Brisbane, Adelajdzie, Melbourne i Perth.**

Na stronie internetowej Konsulatu Generalnego podano dokładne adresy miejsc do głosowania. I tak w stołecznej Canberze będzie można oddać głos w ambasadzie RP, w Sydney - w konsulacie generalnym, w Melbourne - w Domu Polskim, w Adelajdzie - w siedzibie Federacji Polskich Organizacji w Australii Południowej, w Brisbane - w budynku Stowarzyszenia Polaków w Queensland Polonia i w Perth - w Domu Polskim.

Obywatele polscy, przebywający w dniu wyborów w Australii, będą mogli wziąć udział w głosowaniu, jeżeli posiadają ważny polski paszport oraz zostaną wpisani, na podstawie zgłoszenia, do spisu wyborców sporządzonego przez konsula, właściwego dla miejsca pobytu wyborcy. Powyższy wymóg wcześniejszego wpisania do spisu wyborców nie dotyczy wyborców posiadających zaświadczenie o prawie do głosowania.

bDBkGQoT

21 maja został wprowadzony system elektronicznej rejestracji wyborców, który umożliwia dokonanie wpisania się do spisu wyborców w trybie on-line. Ponadto zgłoszenie do spisu wyborców można złożyć osobiście, telefonicznie, faksem lub pocztą elektroniczną.

Rejestracja przypisuje wyborcę do danej komisji wyborczej i głos będzie można oddać tylko w komisji wybranej przy rejestracji po okazaniu ważnego paszportu. Termin składania wniosków o dopisanie do spisu wyborców upłynął w czwartek. (PAP)

cyk/ ap/ woj/

bDBkGQpu
wybory
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)