Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ponowny konkurs na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

0
Podziel się:

Kandydaci na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do 8 sierpnia br.
mogą składać swoje oferty. To już druga próba wyłonienia prezesa PAŻP. Chętni muszą m.in. znać
prawo międzynarodowe, Unii Europejskiej oraz krajowe dotyczące żeglugi powietrznej.

Kandydaci na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do 8 sierpnia br. mogą składać swoje oferty. To już druga próba wyłonienia prezesa PAŻP. Chętni muszą m.in. znać prawo międzynarodowe, Unii Europejskiej oraz krajowe dotyczące żeglugi powietrznej.

W poniedziałek na stronie internetowej PAŻP poinformowano, że komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata na prezesa. Konkurs został ogłoszony w połowie maja przez ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka. Kandydaci mieli czas do 27 maja br. na składanie swoich ofert.

We wtorek na stronie internetowej resortu transportu oraz Biuletynu Informacji Publicznej PAŻP ukazało się ogłoszenie o ponownym konkursie.

Kandydaci, którzy ubiegają się o stanowisko prezesa, muszą m.in. mieć wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy - w tym co najmniej trzyletni na stanowiskach kierowniczych związanych z lotnictwem cywilnym, znać biegle co najmniej język angielski.

Do obowiązków prezesa PAŻP należy m.in.: zapewnienie realizacji zadań przez Agencję zgodnie z prawem Unii Europejskiej i prawem krajowym oraz przepisami międzynarodowymi, opracowywanie projektów rocznych i pięcioletnich planów działalności Agencji, sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego, sprawowanie zarządu nad majątkiem Agencji.

Pod koniec kwietnia premier Donald Tusk na wniosek ministra transportu odwołał prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Krzysztofa Banaszka. Jednocześnie - na wniosek ministra Nowaka - premier powierzył pełnienie obowiązków prezesa Maciejowi Piotrowskiemu, dotychczasowemu zastępcy prezesa PAŻP. (PAP)

aop/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)