Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Portugalia: Benedykt XVI przybył do Fatimy

0
Podziel się:

Benedykt XVI przybył w środę do Fatimy, gdzie spędzi drugi i trzeci
dzień swej pielgrzymki do Portugalii. Wieczorem odprawi nieszpory dla duchowieństwa, a następnie
odmówi różaniec w Kaplicy Objawień sanktuarium maryjnego.

Benedykt XVI przybył w środę do Fatimy, gdzie spędzi drugi i trzeci dzień swej pielgrzymki do Portugalii. Wieczorem odprawi nieszpory dla duchowieństwa, a następnie odmówi różaniec w Kaplicy Objawień sanktuarium maryjnego.

Nieszpory, rozpoczynające się o godzinie 19 czasu polskiego w kościele Najświętszej Trójcy w Fatimie, związane będą z obchodami Roku Kapłańskiego. Zakończy je akt zawierzenia Matce Bożej wszystkich księży. Jak się przypuszcza, w wygłoszonej wówczas modlitwie papież może odnieść się do burzy, w której centrum znalazł się Kościół w związku ze skandalem pedofilii.

Późnym wieczorem, w przeddzień uroczystości Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się wieczorne czuwanie dziesiątek tysięcy wiernych, zgromadzonych na placu przed sanktuarium. Benedykt XVI pozdrowi ich i uda się do Kaplicy Objawień, gdzie znajduje się figura Matki Bożej. W jej koronie na życzenie Jana Pawła II umieszczono kulę, którą zranił go Ali Agca w zamachu 13 maja 1981 roku.

Przypomina się, że dokładnie 10 lat temu, 12 maja 2000 roku, podczas swej ostatniej wizyty w tym miejscu polski papież w symbolicznym geście położył u stóp posągu pierścień od kardynała Stefana Wyszyńskiego, który Prymas Tysiąclecia podarował mu po jego wyborze w 1978 roku. Na pierścieniu znajdował się napis "Totus tuus".

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)