Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Portugalia: Kilkaset tysięcy wiernych na papieskiej mszy w Fatimie

0
Podziel się:

Kilkaset tysięcy wiernych przybyło do Fatimy na mszę, którą odprawia
Benedykt XVI w przypadającą w czwartek uroczystość Matki Bożej Fatimskiej. To także 10. rocznica
beatyfikacji dwojga dzieci, świadków objawień maryjnych - Franciszka i Hiacynty.

Kilkaset tysięcy wiernych przybyło do Fatimy na mszę, którą odprawia Benedykt XVI w przypadającą w czwartek uroczystość Matki Bożej Fatimskiej. To także 10. rocznica beatyfikacji dwojga dzieci, świadków objawień maryjnych - Franciszka i Hiacynty.

Wielu pielgrzymów spędziło noc pod gołym niebem w oczekiwaniu na papieską mszę w dniu, upamiętniającym pierwsze objawienia maryjne w tym miejscu w 1917 roku.

Do Fatimy przyjechali i przyszli w pieszych pielgrzymkach wierni z całej Portugalii i innych krajów. Są również Polacy, których papież pozdrowi po polsku na zakończenie mszy.

Benedykt XVI jest trzecim papieżem odwiedzającym Fatimę po Pawle VI, który był tam w 1967 roku i Janie Pawle II. Polski papież, szczególnie związany z tym miejscem od zamachu 13 maja 1981 roku, odwiedził to sanktuarium trzykrotnie: w 1982, 1991 i 2000 roku.

Podczas swej ostatniej wizyty Jan Paweł II beatyfikował dwoje dzieci, świadków objawień, a na jego życzenie odczytano wówczas podczas mszy fragment trzeciej tajemnicy fatimskiej, spisanej przez żyjącą jeszcze wówczas, zmarłą w 2005 roku siostrę Łucję, ostatniego świadka objawień. Przedstawiono w niej wizję zabicia papieża, którą od tej pory wiąże się z zamachem na polskiego papieża.

Po mszy Benedykt XVI będzie modlił się przy grobach trojga świadków objawień w bazylice fatimskiej. (PAP)

sw/ ap/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)