Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Portugalia: Nadzwyczajne środki przeciw kryzysowi zaakceptowane

0
Podziel się:

Dzięki poparciu własnej partii socjalistycznej i wstrzymaniu się od
głosu konserwatywnej opozycji premier Portugalii Jose Socrates uniknął w piątek wotum nieufności z
powodu pakietu środków antykryzysowych. Tym samym pakiet został zaakceptowany.

Dzięki poparciu własnej partii socjalistycznej i wstrzymaniu się od głosu konserwatywnej opozycji premier Portugalii Jose Socrates uniknął w piątek wotum nieufności z powodu pakietu środków antykryzysowych. Tym samym pakiet został zaakceptowany.

Z wnioskiem o wotum nieufności dla rządu z powodu ogłoszenia pakietu środków oszczędnościowych dla zapobieżenia skutkom kryzysu wystąpiła w parlamencie marksistowska lewica.

Socrates, którego rząd w wyborach z września ubiegłego roku utracił absolutną większość, otrzymał w piątkowym głosowaniu poparcie deputowanych socjalistycznych (97 na 230 członków Zgromadzenia Narodowego) przeciwko wnioskowi w wotum nieufności zgłoszonemu przez radykalną lewicę (31 deputowanych).

Deputowani głównego ugrupowania opozycyjnego, centroprawicowej Partii Socjaldemokratycznej (81 mandatów) i chrześcijańscy demokraci (21 miejsc) wstrzymali się od głosu. Zapobiegło to w pierwszym w obecnej kadencji głosowaniu nad wotum nieufności upadkowi gabinetu socjalistów.

Socjaldemokraci, krytykowani przez część opozycji za faktyczne poparcie cięć budżetowych, odpowiedzieli, że chcieli zapobiec upadkowi rządu i ucieczce inwestorów w czasie ciężkiego kryzysu gospodarczego.

Krytykowali jednak Socratesa za niewycofanie się ze wspólnego z Hiszpanią projektu budowy superszybkiej kolei.(PAP)

ik/ kar/

6282947 6282961

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)