Notowania

wiadomości
31.03.2013 07:19

Portugalia: Największy album fotograficzny świata waży 500 kg

Portugalczycy stworzyli największy album fotograficzny świata. Księga ważąca pół tony zawiera 10 tys. zdjęć ukazujących wszystkie regiony Portugalii oraz zwyczaje ich mieszkańców.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Portugalczycy stworzyli największy album fotograficzny świata. Księga ważąca pół tony zawiera 10 tys. zdjęć ukazujących wszystkie regiony Portugalii oraz zwyczaje ich mieszkańców. *

Album, stworzony w ramach projektu "Portugalia, najlepszy kierunek", został już wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Ma on 4,5 metra wysokości, długość 10 metrów i waży pół tony. To właśnie kolosalne rozmiary albumu zdecydowały o przyznaniu Portugalczykom tytułu, który wcześniej należał do Włochów.

Do przesunięcia jednej z 13 stronnic albumu niezbędne są dwie osoby. Z kolei do jego transportu potrzebne dwa samochody ciężarowe o długości przyczepy przekraczającej 5 metrów każda.

Autorami zdjęć do największego albumu świata są mieszkańcy Portugalii, którzy zgodzili się bezinteresownie odstąpić fotografie oraz prawa autorskie do nich. W jedną całość zebrała je spółka Dreambooks Portugal, producent kalendarzy i albumów fotograficznych.

"W ubiegłym roku zaproponowaliśmy mieszkańcom naszego kraju nadesłanie zdjęć ukazujących Portugalię oraz zjawiska charakterystyczne dla Portugalii. Zainteresowanie inicjatywą o nazwie +Portugalia, najlepszy kierunek+ przerosło nasze oczekiwania. Autorzy zdjęć przekazali nam nie tylko fotografie popularnych miejsc i zabytków, ale również sceny ukazujące zwyczaje Portugalczyków" - poinformował Diogo Teixeira z działu marketingu firmy Dreambooks Portugal.

Przedstawiciele producenta największego albumu świata przyznają, że będzie on mógł służyć promowaniu Portugalii w kraju oraz wśród zagranicznych turystów. Część zdjęć została już bowiem zamieszczona w internecie, zaś pozostałe prezentowane są jako element objazdowej wystawy fotograficznej.

Gigantyczna księga fotograficzna pokazywana była już w kilku portugalskich miastach, m.in. w Porto oraz w Vila Real. Po świętach wielkanocnych album-rekordzista zostanie zaprezentowany w Bradze, zaś miesiąc później w Coimbrze. Do stolicy trafi latem i będzie eksponowany na jednym z centralnych placów Lizbony - Praca da Figueira.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ala/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz