Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portugalia: Strajk straży granicznej na lotniskach - opóźnienia lotów

0
Podziel się

Strajk straży granicznej na portugalskich lotniskach przeciwko
oszczędnościom rządowym zakłócił poważnie w niedzielę kontrole pasażerów, powodując długie kolejki
i opóźnienia w lotach międzynarodowych.

bEqCGfFh

Strajk straży granicznej na portugalskich lotniskach przeciwko oszczędnościom rządowym zakłócił poważnie w niedzielę kontrole pasażerów, powodując długie kolejki i opóźnienia w lotach międzynarodowych.

Odloty i przyloty na lotniskach Lizbony, Porto, Faro i na Maderze były opóźnione do dwóch godzin - powiedział rzecznik związku zawodowego pograniczników Acacio Pereira.

Według niego choć do strajku przystąpili wszyscy pracownicy straży granicznej na lotniskach, zapewniono minimum usług. Akcja strajkowa trwająca do poniedziałku dotyczy kontroli paszportowej na lotniskach i na przejściach lądowych.

bEqCGfFj

Portugalskie linie lotnicze TAP zaleciły pasażerom wcześniejszy przyjazd na lotnisko i korzystanie z automatycznych czytników kontroli, jeżeli posiadają paszporty elektroniczne.

Inspektorzy protestują przeciwko cięciom wynagrodzeń urzędników służby cywilnej w ramach budżetu na 2014 r. i niedoborowi personelu.

W czwartek tysiące funkcjonariuszy sił porządkowych manifestowały przed budynkiem parlamentu w Lizbonie przeciwko polityce oszczędności, domagając się ustąpienia centroprawicowego rządu Pedra Passosa Coelho, poprawy warunków pracy w policji oraz odrzucenia rządowego projektu przyszłorocznego budżetu.

Tegoroczna jesień przebiega w Portugalii pod znakiem licznych protestów. Na przełomie października i listopada strajkowali pracownicy poczty, nauczyciele, inspektorzy policji, pracownicy administracji publicznej, służby zdrowia, transportu miejskiego i kolei, a także personel zakładów oczyszczania miast.(PAP)

bEqCGfFp

klm/

15130895 arch.

bEqCGfFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)