Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Portugalia: Wandale-grafficiarze uszkodzili sanktuarium w Fatimie

0
Podziel się:

Wandale-grafficiarze uszkodzili sanktuarium maryjne w Fatimie w środkowej
Portugalii - poinformowała w poniedziałek w komunikacie dyrekcja sanktuarium.

Wandale-grafficiarze uszkodzili sanktuarium maryjne w Fatimie w środkowej Portugalii - poinformowała w poniedziałek w komunikacie dyrekcja sanktuarium.

W niedzielę rano cztery posągi stojące na dziedzińcu przed Kościołem Najświętszej Trójcy oraz sam kościół zostały pomalowane czarną farbą. Wśród napisów w języku portugalskim, odwołujacych się do islamu, znalazły się takie wyrazy jak: księżyc, słońce, muzułmanin, meczet, islam. Obecnie trwa czyszczenie posągów i świątyni z graffiti.

W sprawie zniszczeń miejscowa żandarmeria wszczęła śledztwo. "Chodzi o odosobniony akt, a nie zorganizowane działanie; nie ma on nic wspólnego z jakąkolwiek organizacją" - powiedział komendant Duarte da Graca, cytowany przez portugalską agencję informacyjną Lusa. Żandarmeria dysponuje nagraniami wideo.

Jak pisze agencja AFP, uszkodzeniu uległy posągi przedstawiające papieża Piusa XII, Pawła VI, Jana Pawła II oraz biskupa Jose Alvesa Correię de Silvę, który przyczynił się do uznania objawień Matki Bożej Fatimskiej z 1917 roku.

Sanktuarium w Fatimie, do którego przybywają co roku setki tysięcy pielgrzymów z całego świata, odwiedzi 12-14 maja Benedykt XVI. Papież będzie tam celebrował 13 maja uroczystości upamiętniające objawienia Matki Bożej Fatimskiej trojgu małych pasterzy. (PAP)

cyk/ mc/

5451146

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)