Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z terroryzmem
27.07.2011 13:30

Portugalska policja powstrzymała terrorystów. Chcieli zabić Barroso

Portugalskie służby bezpieczeństwa wraz z policją udaremniły zamach na Jose Manuela Barroso, który planowany był przez terrorystów arabskich w Porto, poinformował dziennik Jornal de Noticias.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Portugalskie służby bezpieczeństwa wraz z policją udaremniły zamach na Jose Manuela Barroso, który planowany był przez terrorystów arabskich w Porto, poinformował dziennik _ Jornal de Noticias _.

Według gazety, zamachowcy zamierzali zabić Jose Manuela Barroso w 2004 r., kiedy pełnił on urząd premiera Portugalii. Atak, w którym mieli zginąć także inni politycy tego kraju, planowany był na 15 czerwca, w przeddzień rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Europy w Portugalii.

Obecny przewodniczący Komisji Europejskiej miał zginąć w trakcie wizyty w Centrum Kongresowo-Targowym Alfandega w Porto. Bezpośrednią przyczyną jego śmierci miał być samobójczy atak bombowy przeprowadzony przez jednego z terrorystów, który zamierzał znaleźć się w bliskim sąsiedztwie Barroso.

Zamachowcy planowali też kolejny akt terrorystyczny w Porto. W czerwcu 2004 r., podczas jednego z meczów Euro 2004, rozgrywanego na miejscowym Estadio Dragao, miały zostać zdetonowane dwa samochody wypełnione ładunkami wybuchowymi.

Z informacji, do których dotarł _ Jornal de Noticias _ wynika, że portugalskie służby bezpieczeństwa wraz z policją udaremniły zamachy dzięki obserwacji grupy kilkudziesięciu osobników _ pochodzenia arabskiego _, z których dwudziestu to obywatele Maroka. Centrum monitoringu terrorystów powstało w jednym z wynajętych domów w Porto.

Według dziennika, Portugalczycy zostali powiadomieni o możliwości _ potencjalnych zamachów _ przez holenderskie służby wywiadowcze.

Od soboty portugalskie służby bezpieczeństwa postawione są w stan alarmowy po ujawnieniu informacji, że Anders Behring Breivik, który 22 lipca zabił w Norwegii 76 osób, planował zamachy na terytorium Portugalii.

Celem ataków 32-letniego zamachowca mieli być czołowi portugalscy politycy, w tym Jose Manuel Barroso, a także rafinerie w Porto i Sines oraz reaktor atomowy w podlizbońskiej Bobadeli.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t153275.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/breivik;uczniem;bin;ladena;i;mohameda;atty,36,0,880932.html) "On jest uczniem bin Ladena i terrorystów" Tak ocenił sprawcę zamachów w Norwegii niemiecki pisarz i publicysta Henryk M. Broder.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t153396.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szef;niemieckiego;msw;ostrzega;przed;prawicowa;ekstrema,140,0,881548.html) Ostrzega przed naśladowcami Breivika Friedrich: _ Rośnie liczba prawicowych ekstremistów, którzy są gotowi do przemocy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t153375.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bylo;bomby;na;dworcu;kolejowym;w;oslo,105,0,881513.html) Ewakuacja dworca w Oslo. Nie znaleźli bomby Policja odwołała alarm na głównym dworcu kolejowym w stolicy Norwegii Oslo.
Tagi: walka z terroryzmem, terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz