Notowania

po
17.08.2011 19:52

Poseł Kilian już oficjalnie w PO

Dotychczasowy poseł PJN Wiesław Kilian został wieczorem przyjęty do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przez aklamację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Dotychczasowy poseł PJN Wiesław Kilian został wieczorem przyjęty do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przez aklamację - poinformował wiceszef klubu PO Sławomir Rybicki. W jesiennych wyborach Kilian będzie kandydatem Platformy do Senatu.

Decyzję o przyjęciu Kiliana klub PO podjął na zorganizowanym wieczorem posiedzeniu. Wcześniej Kilian poinformował, że rezygnuje z członkostwa w klubie PJN. Wskutek tej decyzji klub ten przestał istnieć - ma mniej niż 15 posłów.

Pytany o powody takiej decyzji, Kilian tłumaczył, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie kandydatem PO do Senatu z okręgu świdnicko-wałbrzyskiego. _ - Więc, żeby przekaz był do wyborców taki, że jestem kandydatem Platformy, a nie PJN. Trudno jest pogodzić kandydowanie i bycie w innym klubie _ - mówił.

Oprócz Kiliana z PJN przeszli już do klubu PO także Joanna Kluzik-Rostkowska, Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak. Wszyscy oni w jesiennych wyborach wystartują z listy Platformy, bądź z jej wsparciem.

Transfery z PJN. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t40382.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konserwatysci;w;po;transferow;ciag;dalszy,53,0,871733.html) Konserwatyści w PO? Transferów ciąg dalszy Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak zostali oficjalnie przyjęci w szeregi partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t112476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejni;poslowie;moga;przejsc;z;pjn;do;po,81,0,863825.html) Kolejni posłowie mogą przejść z PJN do PO O kolejnych transferach mówi rzecznik klubu Platformy Krzysztof Tyszkiewicz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t130687.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byla;w;pis;i;pjn;jutro;w;nowym;klubie,211,0,861139.html) Była w PiS i PJN. Jutro w nowym klubie Joanna Kluzik-Rostkowska zostanie członkiem klubu parlamentarnego PO. Nieoficjalnie mówi się też o pierwszym miejscu na liście w Rybniku.
Tagi: po, pjn, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz