Notowania

wiadomości
03.09.2013 11:28

Poseł Piotr Chmielowski wykluczony z Ruchu Palikota; przechodzi do SLD

# dochodzi wypowiedź rzecznika RP Andrzeja Rozenka #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź rzecznika RP Andrzeja Rozenka #

03.09. Warszawa (PAP) - Piotr Chmielowski został wykluczony z Ruchu Palikota - poinformowały władze partii. Chmielowski z trudem układał sobie współpracę z partią - uzasadniał Andrzej Rozenek. Chmielowski powiedział PAP we wtorek, że sam chciał wystąpić z partii i że przechodzi do SLD.

Zgodnie z uchwałą Zarządu Krajowego Ruchu Palikota przekazaną we wtorek PAP, Chmielowski został wykluczony z partii ze względu na "brak lojalności" oraz "naruszenie podstawowych obowiązków, wynikających z członkostwa w RP".

Rzecznik RP Andrzej Rozenek powiedział PAP, że powodem wykluczenia posła jest to, że "z trudem układał sobie współpracę i z zarządem, i z resztą partii". "Wynikiem było to, że praktycznie wszyscy działacze z jego regionu odeszli, informując, że nie są w stanie współpracować z taką osobą. Trudny to po prostu charakterologicznie człowiek, a poza tym człowiek, który nie zgadza się z fundamentami założeń programowych Ruchu Palikota" - uzasadniał Rozenek.

W związku z tym - dodał - "nie widząc żadnej możliwości jakiejkolwiek zmiany ani współpracy po iluś tam rozmowach, które Janusz Palikot odbył z posłem Chmielowski postanowiliśmy zakończyć naszą współpracę".

Już w lipcu decyzję o wykluczeniu Chmielowskiego ze swojego grona podjął klub Ruchu Palikota. Rzecznik partii Andrzej Rozenek mówił wówczas, że przyczyną takiej decyzji było "nieustanne kwestionowanie podstaw programowych Ruchu Palikota" przez posła. Wśród przyczyn wykluczenia Chmielowskiego z klubu RP, Rozenek wymieniał wówczas także "trwałą niezdolność do współpracy i nieumiejętność podporządkowania się dyscyplinie klubowej".

Władze RP uzasadniając decyzję o wykluczeniu Chmielowskiego z partii, argumentowały, że nie zmienił on swojego zachowania i w "dalszym ciągu poddawał nieustannej krytyce program partii, a także jej statutowe organy". "Ponadto z posiadanych przez członków Zarządu Krajowego (RP) informacji, wynika że poseł Chmielowski w trakcie organizowanych spotkań namawia członków Ruchu Palikota do przejścia do innej partii politycznej" - czytamy w uchwale władz RP przekazanej we wtorek PAP.

Rozenek pytany we wtorek, czy pod hasłem "inna partia" kryje się SLD, potwierdził. "Tak, i robi to nadal i oczywiście takie jego prawo. On wybrał sobie taką drogę polityczną, trudno. Ale mimo wszystko można powiedzieć, że życzymy mu na tej nowej drodze powodzenia" - powiedział rzecznik Ruchu.

Chmielowski powiedział PAP we wtorek, że sam chciał odejść z partii, ale władze partii uprzedziły jego ruch. "Ruch Palikota wykluczył mnie wcześniej, żebym nie zdążył wysłać pisma o rezygnacji z członkostwa w partii" - powiedział.

Poinformował też, że zmienia "barwy partyjne" i przechodzi na SLD. "Jestem człowiekiem, który pracuje w grupie, chcę działać tak, żebym miał przynajmniej jakieś mikrozaplecze, robienie akcji w pojedynkę nie jest łatwe. Chcę mieć jakąś przystań, koleżanki, kolegów, z którymi bym mógł coś wspólnie robić na szerszą skalę" - mówił Chmielowski.

Dodał, że rozmawiał ze wszystkimi partiami, z wyjątkiem prawicowych i uznał, że "jest mu najbliższej do Sojuszu". (PAP)

mrr/ sdd/ mok/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz