Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poseł PiS pyta, czy Kwiatkowski nie prowadził agitacji politycznej

0
Podziel się

Poseł PiS Marek Matuszewski chce, by Kurator Oświaty w Łodzi wyjaśnił, czy
podczas lekcji z podstaw prawa przeprowadzonej w jednym z łódzkich liceów przez ministra
sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego (PO), nie doszło do agitacji politycznej. Nieuprawnione
zarzuty - uważa minister.

bEhZCmBN

Poseł PiS Marek Matuszewski chce, by Kurator Oświaty w Łodzi wyjaśnił, czy podczas lekcji z podstaw prawa przeprowadzonej w jednym z łódzkich liceów przez ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego (PO), nie doszło do agitacji politycznej. Nieuprawnione zarzuty - uważa minister.

W ubiegły czwartek minister sprawiedliwości poprowadził lekcję z podstaw prawa m.in. w I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Mówił m.in. o systemie prawa w Polsce, wyjaśniał młodzieży co to są sądy powszechne oraz jakie prawa i obowiązki ma obywatel. Od drugiego semestru tego typu lekcje na mocy porozumienia z Radą Radców Prawnych mają być przeprowadzane we wszystkich szkołach średnich w Łodzi.

Matuszewski powiedział w poniedziałek PAP, że skierował do Kuratora Oświaty list w tej sprawie. Pyta w liście kuratora, czy ten ma zamiar sprawdzić, czy na spotkaniu ministra nie było agitacji politycznej, czy nie atakowało się innej partii.

bEhZCmBP

Poseł przyznaje, że jego pismo ma związek ze sprawą majowej lekcji z udziałem posłów PiS w jednym z liceów w podłódzkim Zgierzu. Wówczas - według Matuszewskiego - potraktowano to jako agitację przed wyborami i po zawiadomieniu wiceprezydenta Zgierza postępowanie w tej sprawie wszczęła policja. Według parlamentarzysty PiS, przesłuchano dyrektora szkoły i uczniów. Kurator Oświaty badał tę sprawę i zdecydowano, że uczniowie muszą odrobić lekcję w innym terminie.

Zdaniem posła wówczas była to lekcja obywatelska, poświęcona pracy Sejmu i politycy nie namawiali do głosowania na konkretnego kandydata. Matuszewski domaga się równego traktowania polityków PO i PiS. "Uważamy, że jak najbardziej powinni politycy bywać w szkołach na zaproszenie dyrekcji czy uczniów i nie mam żadnych pretensji do ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, że był w szkole. Tylko my jesteśmy za tym, żeby traktować wszystkich równo" - powiedział Matuszewski.

Kwiatkowski pytany w poniedziałek przez PAP o list Matuszewskiego do kuratora powiedział, iż "mówienie o wątkach politycznych na tych lekcjach jest głęboko nieuprawnione, a nawet bardziej - nieroztropne". Przypomniał, że lekcje z prawa są realizowane z funduszy unijnych, a ich program był zaprojektowany już dwa lata temu. (PAP)

szu/ jaw/ par/ mag/

bEhZCmCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)