Notowania

poseł
24.11.2010 14:14

Poseł PO Witold Namyślak - burmistrzem Lęborka

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi w ławie sejmowej posła Platformy Obywatelskiej Witolda Namyślaka, który został wybrany na burmistrza Lęborka (Pomorskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi w ławie sejmowej posła Platformy Obywatelskiej Witolda Namyślaka, który został wybrany na burmistrza Lęborka (Pomorskie).

Namyślak został posłem w przedterminowych wyborach do Sejmu w 2007 r. i musiał opuścić lęborski ratusz, do którego rok wcześniej wszedł po wygranych w I turze wyborach na burmistrza. Była to druga kadencja Namyślaka.

Po trzech latach pracy w Sejmie parlamentarzysta zdecydował się wrócić do samorządu. W niedzielnych wyborach zdobył 55,47 proc. głosów. Dyrektor jego biura poselskiego Krzysztof Siwka powiedział w środę PAP, że poseł na pewno obejmie mandat burmistrza.

Namyślaka w Sejmie mógłby zastąpić obecny wojewoda pomorski Roman Zaborowski, jednak jego rzecznik Roman Nowak powiedział PAP, że "wojewoda najprawdopodobniej nie obejmie poselskiego mandatu".

Nowak dodał, że "Zaborowski przychodząc do urzędu trzy lata temu zobowiązał się do pełnienia misji publicznej przez cztery lata; ma ponadto projekty, które chce zrealizować do końca".

Kolejna osoba z listy kandydatów PO do Sejmu w 2007 r. to dyrektor Szkoły Podstawowej w Lichnowach (powiat chojnicki) Leszek Redzimski. Jednak on również się waha.

W środę Redzimski poinformował PAP, że właśnie "został wybrany na kolejną kadencję w Radzie Powiatu Chojnickiego i aktualnie skupia się na pracy w samorządzie".

Jak dodał, "decyzję w sprawie przyjęcia mandatu poselskiego podejmie po otrzymaniu pisma od marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny".

W województwie pomorskim o urząd burmistrza ubiega się jeszcze jeden poseł PO - Zdzisław Czucha, który wszedł do II tury wyborów w Kościerzynie. 21 listopada Czucha uzyskał 43 proc. głosów poparcia i 5 grudnia zmierzy się z dotychczasowym˙burmistrzem miasta, Marcinem Modrzejewskim, który otrzymał 37,89 proc. (PAP) ˙ bls/ sibi/ ju/ gma/

Tagi: poseł, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz