Notowania

wiadomości
12.05.2012 14:21

Poseł Tomasz Górski przechodzi z PiS do Solidarnej Polski

# dochodzi wypowiedź prezesa PiS #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź prezesa PiS #

12.05. Warszawa (PAP) - Dotychczasowy poseł PiS Tomasz Górski przeszedł do Solidarnej Polski - poinformował w sobotę poseł SP Jacek Kurski. Sam Górski zapowiedział, że w nowym ugrupowaniu chce zajmować się ulgami dla przedsiębiorców. Kamień z serca - ocenił odejście Górskiego szef PiS.

"Do naszego klubu przechodzi nowy poseł z Poznania. (...) Poseł niezwykle popularny, gdyż zawsze zdobywał mandat startując z dalekich miejsc na liście i dlatego cieszymy się, że tego młodego, przedsiębiorczego posła mamy tu ze sobą" - powiedział w sobotę na konferencji prasowej Kurski. Przypomniał, że Górski jest przedsiębiorcą, byłym radnym i posłem trzech kadencji.

Górski podkreślił, że przejście do Solidarnej Polski to jego samodzielna i przemyślana decyzja. Ocenił, że obecnie podwyższa się wiek emerytalny i podatki, a nie wprowadza żadnych udogodnień dla polskich przedsiębiorców.

"W takich okolicznościach potrzebna jest Polsce nowa, sprawna, dynamicznie działająca organizacja centroprawicowa, która będzie w stanie skutecznie zmieniać Polskę i ja uważam, że Solidarna Polska jest taką organizacją" - powiedział Górski.

Zapowiedział, że będąc w Solidarnej Polsce będzie chciał zajmować się likwidacją barier dla polskich przedsiębiorców, tworzeniem nowych miejsc pracy i obniżaniem podatków.

"Polski mały i średni biznes jest traktowany po macoszemu lub w sposób dyskryminacyjny. Państwo potrafi brutalnie egzekwować podatki, a jednocześnie jest bardzo mięciutkie i spolegliwe wobec wielkiego kapitału, pozwalając na gigantyczne transfery kapitału zagranicznego poza Polskę" - wtórował nowemu posłowi SP Kurski.

Jak powiedział Kurski, w tej sytuacji "każde zasilenie posłami merytorycznymi jest mile widziane". Dodał też, że w najbliższym czasie Zbigniew Ziobro ogłosi listę 16 pełnomocników regionalnych Solidarnej Polski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o odejście Górskiego z jego formacji, powiedział: "kamień z serca".

Klub Solidarnej Polski tworzy obecnie 21 posłów i 2 senatorów. (PAP)

wni/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz